Фото:

Васил Пехньо/ Громадське

Під посольством Європейського Союзу в Києві близько 25 людей вийшли на акцію підтримки українських в’язнів, яких утримують у тюрмах Росії.

Про це повідомляє кореспондент Громадського з місця події.

На плакатах мітингарів — фото заручників та в'язнів, а також цитати із декларації прав людини.

«Насамперед, ми вийшли підтримати Олега Сенцова. І ця акція в межах акції #SaveOlegSentsov. Але також ми підтримуємо і полонених українських моряків, і тих, хто сидить у тюрмах Донбасу», — сказала правозахисниця Олександра Матвійчук.

Учасники акції висунули вимоги: звільнення заручників та в'язнів, звернення до країн-партнерів для ухвалення «акту Магнітського», який би дозволив притягати до відповідальності порушників прав людини в анексованому Криму.

Окрім цього, акція присвячена засіданню Європарламенту 12 грудня, на якому Олег Сенцов мав би отримати премію Сахарова за свободу думки.

Раніше Єврокомісар закликав РФ відпустити Сенцова на вручення премії Сахарова.

Наприкінці жовтня політв’язень Кремля Олег Сенцов став лауреатом правозахисної премії «За свободу думки» імені Сахарова. Він став першим в історії українцем, який здобув цю нагороду. Її вручає Європейський парламент. Церемонія вручення премії відбудеться у Страсбурзі 12 грудня на пленарній сесії. До Європарламенту також запросили його адвоката Дмитра Дінзе і сестру Наталію Каплан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Він хоче свободи і знімати фільми: сестра Сенцова подякувала Європарламенту від імені брата

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він тримався 145 днів. Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. 

Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. 

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: