Печерський суд Києва, який слухає справу про викрадення майданівців Ігоря Луценка, Юрія Вербицького 21 січня 2014 року, продовжив термін тримання під вартою підозрюваному Олександру Волкову до 29 липня.

Печерський суд Києва, який слухає справу про викрадення майданівців Ігоря Луценка, Юрія Вербицького 21 січня 2014 року, продовжив термін тримання під вартою підозрюваному Олександру Волкову до 29 липня.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Олександр Волков спілкується з адвокаткою у суді Фото: Громадське

Відтак, суд задовольнив клопотання прокуратури.

Водночас після завершення засідання у залі суду прокуратура оголосила Волкову та його захисникам про завершення досудового слідства та передала 28 томів кримінальної справи для ознайомлення.

Під час оголошення адвокати Волкова покинули залу суду.

Сторона обвинувачення прокурор Володимир Приходько Фото: Громадське

Тепер захисники та підозрюваний мають ознайомитися з матеріалами справи, після чого прокуратурою буде скеровано обвинувальний акт до суду.

Раніше захисники підозрюваного Олександра Волкова заявили відвід головуючому судді Роману Новаку. Однак суд відмовив їм у клопотанні. 

2 травня підозрюваний у викраденні учасників Майдану Волков не з'явився на суд: засідання перенесли. 3 травня Волкова залишили під вартою на два місяці.

27 липня 2017 року Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання прокурорів про тримання під вартою Олександра Волкова. 29 липня його взяли під варту. Пізніше Волкова залишили під вартою до 26 вересня. Декілька десятків активістів прийшли підтримати акцію з вимогою розслідувати справу і покарати винних у викраденні активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.

У січні 2014 року Ігор Луценко і Юрій Вербицький були викрадені з території Олександрівської лікарні в Києві і вивезені за місто. Після тортур їх кинули в лісі. Вербицький від отриманих травм помер.

У кримінальному провадженні у цій справі був заарештований Олександр Волков, якого слідство вважає організатором цього викрадення, а також людиною, яка, на думку слідства, пов'язана з імовірним замовником викрадення — Олексієм Чеботарьовим.

Олександру Волкову інкримінують 5 статей Кримінального кодексу України: створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину ( ст.255), незаконне позбавлення волі ( ст. 146), катування (ст. 127), умисне вбивство ( ст. 115), незаконне перешкоджання організації або проведенню мирних зібрань (ст. 340).

У разі доведення вини Олександра Волкова, чоловіку загрожує довічне ув'язнення.

Поділитись: