Світ

Підозрювану у США росіянку Бутіну етапували з в'язниці Вашингтону до Александрії

19 серпня, 2018 14:14
Світ/Підозрювану у США росіянку Бутіну етапували з в'язниці Вашингтону до Александрії
Зберегти
Вигляд
Підозрювану Сполученими Штатами в агентурній діяльності на користь Кремля Марію Бутіну етапували з в'язниці Вашингтону до міста Александрії.

Підозрювану Сполученими Штатами в агентурній діяльності на користь Кремля Марію Бутіну етапували з в'язниці Вашингтону до міста Александрії.

Про це повідомило посольство Росії в США.

«Після місяця утримання у Вашингтонській в'язниці російську громадянку без будь-якого попередження в п'ятницю ввечері перевели до в'язниці міста Александрія. До того ж забрали всі речі, зокрема книги, рушники, кросівки, предмети гігієни», — йдеться у повідомленні.

Як повідомляє посольство, перебування у в'язниці Вашингтону закінчилося «принизливим особистим оглядом з повним роздяганням».

«Наступні 12 годин вона провела в карантинній камері без їжі, з вимкненим світлом та практично без сну», — заявило посольство.

Також зазначають, що у в'язниці Александрії Бутіну збираються утримувати в одиночній камері.

16 липня стало відомо, що у Вашингтоні затримали громадянку Росії за підозрою у «проникненні в американську політичну організацію». Затримана — 29-річна громадянка РФ Марія Бутіна, її арештували ще 15 липня.

У США велике журі пред’явило два звинувачення росіянці Марії Бутіній. Росіянку офіційно звинувачують у змові та діяльності як іноземного агента з метою впливу на американську політику. Їй загрожує до 10 років ув'язнення.

Також повідомлялося, що Бутіна контактувала з чиновником Мінфіну США.

18 липня суд у США відмовився відпустити під заставу підозрювану в агентурній діяльності росіянку. РФ заявляє про «сфабриковану» справузатриманої в США росіянки Бутіної.

У США росіянку, відому як активістку за носіння короткоствольної зброї з організації «Право на зброю», звинувачують у спробі організувати «неофіційний канал зв'язку» між Республіканською партією і Кремлем в передвиборний період 2015-2016 років. Вона імовірно діяла разом з заступником голови Центробанку Росії Олександром Торшиним.

За версією звинувачення, Бутіна працювала в інтересах Торшина, намагаючись лобіювати інтереси Росії через Національну стрілецьку асоціацію, що має великий вплив на американську політику.

25 липня у США відбулось перше судове засідання у справі росіянки Бутіної. Суддя заявила, що може заборонити адвокатам Марії Бутіної передавати ЗМІ інформацію щодо справи. Це сталося після того, як прокурори висловили занепокоєність у передачі доказів захисту.

Окружна суддя США Таня Чуткан дала обвинуваченню час до 8 серпня, щоб подати запропонований судовий наказ щодо захисту, щоб запобігти публічному розкриттю доказів у цій справі. Під час слухання прокурори звинуватили адвоката захисту Роберта Дрісколла в тому, що він викривляє справу в телевізійних новинних інтерв'ю.

26 липня у Росії заявили, що підозрювана Сполученими Штатами в агентурній діяльності на користь Кремля Марія Бутіна, нібито є політичною ув’язненою.

Також стало відомо, що Бутіна переписувалася з директором з національної безпеки в передвиборчій кампанії Трампа Джофрі Гордоном за декілька тижнів до виборів президента США.

16 серпня адвокат підозрюваної Сполученими Штатами в агентурній діяльності на користь Кремля Марії Бутіної заяив про створення фонду для її підтримки.

Пов`язані новини