Підозри, які готує Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури, не погоджують протягом тривалого часу. Інколи це затягується до двох, трьох та шести місяців.

Підозри, які готує Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури, не погоджують протягом тривалого часу. Інколи це затягується до двох, трьох та шести місяців.

Про це в ефірі програми «Нині вже» повідомив адвокат родин Небесної сотні Павло Дикань.

«Якби був дійсно незалежний нагляд, якби процесуальні керівники виконували свої функції, не було б історій з 2 або 3-місячним погодженням підозри, які відбуваються постійно. Не знаю, як це відбувається в інших департаментах… але в Департаменті спеціальних розслідувань по 2, по 3 місяці, по півроку не погоджувались підозри. При чому це дивним чином стосувалось високопосадових осіб», — заявив він.

Нагадаємо, адвокати родин Небесної сотні звернулись до Луценка через розформування Департаменту спецрозслідувань.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Раніше в ефірі Громадського керівник Деепартаменту спецрозслідувань сказав, що в його підрозділу забирали провадження, які мали перспективу завершення.

Горбатюк також повідомляв, що Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України створювали перешкоди, через які, наприклад, понад 5 місяців не розслідувалася справа колишнього політтехнолога Януковича Пола Манафорта.

22 червня народний депутат Мустафа Найєм написав у Facebook про те, що генпрокурор Юрій Луценко планує ліквідувати Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури

Пізніше речниця генпрокурора заявила, що Департамент спецрозслідувань Генпрокуратури мають намір трансформувати у слідче управління.

За словами Горбатюка, генпрокурор Луценко неодноразово намагався втручатися в підслідні йому справи.

Також в інтерв'ю Громадському Горбатюк заявив, що процедура реорганізації Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури передбачає виведення за штат всіх працівників та новий набір. Таким чином вище керівництво ГПУ хоче впливати на прокурорів та слідчих, а також вибірково притягати до відповідальності фігурантів кримінальних справ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Діяльність генпрокурора Луценка не має нічого спільного із законом» — інтерв'ю з Сергієм Горбатюком

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile