Департамент захисту економіки Національної поліції України повідомив про проведення обшуків на державному Укренерго. Це сталося після того, як на першому засіданні нового Кабінету міністрів уряд вирішив цей департамент ліквідувати.

За даними поліції, на Укренерго було виявлено «схему», завдяки якій посадовці Укренерго нібито привласнили державні кошти. Загальна сума збитків, завданих державі за попередніми підрахунками складає 40 мільйонів гривень.

«Наразі оперативники Департаменту захисту економіки, слідчі Головного слідчого управління Національної поліції за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України проводять санкціоновані обшуки на території Києва, Харкова, Львова та Київської області в офісних приміщеннях та за місцем мешкання осіб, причетних до протиправної діяльності», — повідомили у прес-службі Департаменту захисту економіки та додали, що досудове розслідування розкрадань триває.

Нагадаємо, що під час свого першого засідання уряд ухвалив рішення ліквідувати даний департамент. Це рішення стало першим, яке ухвалив Кабінет міністрів Олексія Гончарука.

Зазначимо, що указ про ліквідацію департаменту міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков ініціював 23 серпня 2019 року. Він зазначив, що причиною такого рішення є передача функцій розслідування економічних злочинів до одного органу Служби фінансових розслідувань, яку в Україні все ще не створили.

27 липня секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Данилюк заявив, що законопроєкт про створення Служби фінансових розслідувань мають підготувати до кінця серпня 2019 року.

Раніше голова Податкової служби Сергій Верланов повідомляв, що законопроєкт про Службу фінансових розслідувань буде одним з перших, які проголосує новий парламент.

Міністерство фінансів представило законопроєкт про створення Служби фінансових розслідувань наприкінці лютого 2017 року за каденції тодішнього міністра фінансів Олександра Данилюка, який наразі обіймає посаду секретаря РНБО. Через місяць тодішній Порошенко виступив за її невідкладне створення.

19 березня 2018 року депутатка фракції БПП Ніна Южаніна зареєструвала законопроєкт про створення Національного бюро фінансової безпеки у Верховній раді.

Представники бізнесу заявили, що закон про НБФБ потребує доопрацювання.

Також експерти РПР закликали доопрацювати закон про НБФБ. На їхню думку, прийняття закону у чинній редакції може посилити тиск на бізнес та призвести до обмеження повноважень НАБУ.

Раніше закон очільниці комітету з питань податкової та митної політики розкритикував міністр фінансів України. У Мінфіні повідомили, що якщо прийняти законопроект у чинній редакції, то керівник НБФБ отримає доступ до будь-якої засекреченої інформації в Україні.

Поділитись: