Війна / Безпека

Північна та Південна Кореї домовились про ліквідацію 22 караульних постів на кордоні

Associated Press
Війна/Безпека/Північна та Південна Кореї домовились про ліквідацію 22 караульних постів на кордоні
Зберегти
Вигляд
Військові представники Північної та Південної Кореї домовились до кінця листопаду повністю прибрати 22 караульні пости на кордоні між державами.

26 жовтня відбулася чергова зустріч делегацій Збройних сил двох країн у переговорному місці Пханмунджом, що знаходиться на лінії розмежування.

Військові також домовилися про спільну перевірку безпечності 70-кілометрового проходу для суден (фарватеру) в водах Жовтого моря вздовж західного кордону між країнами. Цей прохід планують згодом відкрити для вільного руху цивільних суден.

Нагадаємо, 16 жовтня КНДР, Південна Корея та ООН провели перший етап переговорів щодо роззброєння кордону.

15 жовтня Північна та Південна Кореї вперше з початку війни 1950 року домовилися відновити транспортне сполучення.

1 жовтня військові Південної Кореї почали розмінування двох сухопутних ділянок на кордоні з Північною Кореєю.

18 вересня президент Південної Кореї Мун Чже Ін уперше за 11 років прилетів до Північної Кореї на саміт з лідером КНДР Кім Чен Ином. Раніше два президенти зустрічалися в демілітаризованій зоні на кордоні своїх держав.

У червні КНДР та Південна Корея відновили мирні переговори на вищому рівні.

Лідери двох Корей зустрілися 27 квітня у Пханмунджомі, місті в демілітаризованій зоні. Саме там у 1953-му домовилися про припинення вогню, що послужило фактичному закінченню Корейської війни. Однак формальної угоди про її завершення тоді так і не підписали.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 70 років КНДР: «показовий мир» замість ядерної зброї (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Корейська війна тривала з 25 червня 1950 року до 27 липня 1953-го. Конфлікт розглядався як опосередкована війна між США та ООН з південного боку та армією Китаю і військово-повітряними силами Радянського Союзу з північного. У Корейській війні загинуло близько 150 тисяч військових США, Південної Кореї та їх союзників і приблизно 800 тисяч чоловік в арміях КНДР та Китаю. Серед мирного населення кількість вбитих оцінюється в 200 тисяч з боку КНДР і 1 мільйон з боку Південної Кореї.

Кім Чен Ин назвав зустріч «моментом початку нової історії ери і світу». Також він пообіцяв «не будити» президента Південної Кореї ракетними запусками

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін запропонував Північній Кореї об'єднати залізничні мережі двох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємниця ядерної кнопки: її не існує.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини