Світ

«Північний потік-2» не зупинити навіть санкціями США — МЗС Німеччини

Інтерфакс-Україна
Світ/«Північний потік-2» не зупинити навіть санкціями США — МЗС Німеччини
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві закордонних справ Німеччини повідомили, що запуск російського газопроводу в обхід України, «Північного потоку-2», не зупинять навіть американські санкції проти компаній, що його фінансують та будують.

«Санкції США можуть змусити західні компанії вийти з проекту «Північний потік-2». Це, однак, не завадить Росії самостійно завершити будівництво газопроводу», — повідомив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас.

Він зазначив, що наразі за участю ЄС ведуться переговори щодо збереження транзиту газу через Україну навіть після запуску «Північного потоку-2», проте у разі запровадження США санкцій проти газопроводу, «такі переговори втратять сенс».

Зокрема, мова йде про тристоронні переговори між Україною, ЄС та Росією про транзит російського газу до ЄС після закінчення чинного контракту про транзит 31 грудня 2019 року. Нагадаємо, що Росія зірвала останні експертні переговори про транзит, проте погодилась на участь у політичних.

Водночас, у Нафтогазі прокоментували заяву голови МЗС Німеччини.

«Коли ваш контрагент говорить, що який проект є неминучим, то це, швидше за все, означає, що він сам сумнівається в успішності його реалізації», — заявив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

9 січня стало відомо, що США планують запровадити економічні санкції проти найбільших компаній-підрядників, які будують російський газопровід «Північний потік-2». Зокрема проти швейцарської компанії Allseas, яка володіє кораблями, що можуть прокладати газопровід на великій глибині і аналогів яким немає.

13 січня стало відомо, що посол США у Німеччині Річард Гренелл розіслав низці німецьких компаній листа, у якому застеріг від участі у будівництві «Північного потоку-2» та можливим запровадженням американських санкцій за це.

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 370 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження«Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярда доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Пов`язані новини