Російський газовий монополіст Газпром та його європейські компанії-партнери заплатили вже 6 мільярдів євро на будівництво газопроводу в обхід України «Північний потік-2».

Інформація про це міститься у фінансовій звітності Газпрому, передає «Інтерфакс».

Зазначається, що загальна вартість проекту складе 9,5 мільярдів євро. Тобто, наразі будівництво газопроводу профінансували на майже 60%.

Більшу частину коштів на будівництво газопроводу надали іноземні компанії-партнери Газпрому. Так, російський газовий монополіст у 2017 році заплатив за трубопровід 1,57 мільярда євро, а у 2018 році — 1,25 мільярда євро.

Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що Росія планує встановити повітряний контроль над територіями та морями, через які проходять її газопроводи до Європи, зокрема над Балтійським морем.

Водночас депутатка правлячої партії Німеччини запропонувала скоротити обсяги постачання газу через «Північний потік-2» через російську агресію проти українських кораблів. Водночас, вона повідомила, що повна відмова від газопроводу — «надто радикальний крок».

Раніше стало відомо, що канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що підтримує реалізацію Росією газопроводу в обхід України «Північний потік-2».

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Напередодні у компанії Nord stream2, яка будує газопровід в обхід України «Північний потік-2», оголосили тендер на закупівлю труб для прокладання газопроводу в обхід акваторії Данії, яка так і не надала дозвіл на будівництво газопроводу.

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

2 липня у Газпромі заявляли, що прокладатимуть газопровід навіть без дозволу Данії.

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile