Рівно два роки тому, 24 жовтня, у Святошинському суді Києва на журналіста hromadske Дмитра Реплянчука напали спецпризначенці. Станом на сьогодні, винні досі не встановлені.

Як повідомила ексадвокатка Реплянчука Людмила Лебідь, у справі двічі змінився слідчий. Але будь-яких зрушень немає.

Свідком побиття Реплянчука є співробітник поліції. За словами адвокатки, його допитали один раз, не покликавши сторону захисту.

Після побиття журналіст Реплянчук одразу пройшов медичний огляд. Його результати потрапили до Шевченківського управління поліції. Проте слідчий з цього управління з невідомих причин особисто забрав експертизу, і відтак її не включили у справу. Встановити винних у побитті журналістів важко, адже вони були у балаклавах.

Речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко у лютому 2019-го повідомив hromadske, що правоохоронців, які у жовтні 2017 року побили журналіста Громадського Дмитра Реплянчука, досі не встановили, однак, безпосередній керівник цих силовиків поніс дисциплінарне покарання.

Яке саме покарання він поніс, чи встановлені спецпризначенці, які били Реплянчука, чи понесли вони покарання наразі невідомо. Hromadske очікує відповіді поліції на офіційний запит.

24 жовтня 2017 року під час розблокування судової зали Святошинського районного суду Києва, де слухали справу лідера ОУН Миколи Коханівського, поліцейські у формі полку особливого призначення напали на журналіста Дмитра Реплянчука, вибили камеру з рук і нанесли кілька ударів по голові і тілу ногами. Поліція побила не лише журналіста hromadske, тоді постраждали також журналісти агентства УНІАН та видання «Страна.ua». Ці випадки об’єднані у єдину справу.

Після цього заступник глави МВС Сергій Яровий вибачився і пообіцяв розслідувати інцидент з побиттям працівників ЗМІ під час штурму Святошинського суду Києва спецпризначенцями. Крім того, Міністерство інформполітики звернулось до ГПУ та СБУ через побиття журналістів у суді Києва. Речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко одразу після інциденту обіцяв, що винних притягнуть до дисциплінарної відповідальності до рішення суду. Пізніше він не зміг пояснити, чи покарали причетних.

Голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко також констатував, що слідство у справі побиття працівників ЗМІ саботується, а поліція не карає винних. За рік після нападу захист Реплянчука повідомив, що слідчі саботують справу.

Поділитись: