Нацполіція розпочала кримінальне провадження щодо голови Офісу президента Андрія Богдана за заявою міського голови Києва Віталія Кличка. Кличко вважає, що Богдан вчинив кримінальне правопорушення, коли звернувся до Кабміну з листом щодо його звільнення.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на відповідь поліції Кличку.

«27 листопада 2019 року слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у місті Києві внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (...) за ознаками кримінального порушення, передбаченого статтею 356 Кримінального кодексу України», — йдеться у відповіді правоохоронців.

Наразі Андрій Богдан публічно не відреагував на звернення Віталія Кличка до Нацполіції.

Як передає «Радіо Свобода», на початку листопада Віталій Кличко звернувся до поліції. Міський голова вважає, що Андрій Богдан вчинив кримінальне правопорушення, коли звернувся до Кабміну з листом щодо його звільнення. На думку Кличка, такі дії не належать до посадових обов'язків голови Офісу президента.

Також міський голова Києва зазначив у заяві до поліції, що однією з підстав внесення Кабміном подання щодо його звільнення з посади голови КМДА є «закінчення строку повноважень президента».

Нещодавно Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про столицю», який зокрема передбачає розділення повноважень мера Києва та голови КМДА, створення Київського магістрату, виконавчого органу влади, ліквідацію райдержадміністрацій та створення районних рад. 

Нагадаємо, 4 вересня уряд направив президенту подання на звільнення Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. Сам Кличко називає своє звільнення незаконним.

Ще 24 липня Офіс президента попросив у Кабінету міністрів внести подання на звільнення голови КМДА Віталія Кличка.

Кличка в Офісі президента звинуватили в підконтрольності «смотрящим» та заявили про необхідність розмежувати посади міського голови та очільника КМДА.

Сам Кличко заявив, що розділення посад міськголови та глави КМДА суперечить Конституції. Водночас брати участь у позачергових виборах він готовий.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile