На антиурядову акцію в центрі Гонконгу вийшли, за різними даними, від 138 до 400 тисяч людей. Спецназ застосував сльозогінний газ, на демонстрантів почали нападати провокатори.

Як повідомляє CNN, акція проходить сьомий тиждень поспіль на тлі триваючої політичної кризи через закон про екстрадицію.

Акція зібрала, за словами учасників, понад 400 тисяч людей. Поліція повідомила, що в демонстрації взяли участь 138 тисяч людей. Мітинг санкціонувала влада, проте його учасники відхилилися від узгодженого маршруту.

Сутички з поліцейськими почалися в урядовому кварталі. Там учасники акцій намагалися зафарбувати китайський герб на будівлі представництва КНР.

Очевидці і журналісти повідомили про групу людей у білих футболках, які під час акцій атакували демонстрантів. ЗМІ вважають, що це — представники організованої злочинності, які виступають проти учасників антиурядових протестів.

Частина демонстрантів закидали яйцями офіс канцелярії центрального уряду Китаю, повідомляє South China Morning Post. Видання зазначає, що інші демонстранти у масках розфарбовували будівлі відділення поліції фарбою з балончиків. За даними Reuters, офіс знаходиться за межами дозволеного владою маршруту мітингу. Демонстранти вимагали розслідувати дії поліції, а саме — надмірне застосування сили до учасників антиурядових акцій.

9 червня відбулася найбільша політична демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи», що гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему. «Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси у регіоні

Підставою для протестів стали зміни законодавства про екстрадицію на материковий Китай.

Під час багатотисячних протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай. За даними адміністрації лікарні Гонконгу, станом на вечір 12 червня 72 людини шпиталізували.

15 червня влада Гонконгу відклала законопроект про екстрадицію до Китаю. Закон відклали на «невизначений термін».

Але демонстранти не покинули вулиць. За словами активістів, заяви Керрі Лам про відкладення розгляду законопроекту є недостатніми, і документ мають відкликати назавжди. Також протестувальники вважають, що лідерка території має піти у відставку через використання поліцією сили у сутичках, які відбулися у Гонконзі 12 червня.

Поділитись: