УКРАЇНА

Поліція почала розслідування щодо детективів НАБУ через справу Онищенка

16 травня, 2018 12:04
УКРАЇНА/Поліція почала розслідування щодо детективів НАБУ через справу Онищенка
Зберегти
Вигляд
Національна поліція почала розслідування щодо керівника Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського та інших детективів через те, що ті нібито таємно спілкувалися з підозрюваним нардепом-утікачем Олександром Онищенком.

Національна поліція почала розслідування щодо керівника Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського та інших детективів через те, що ті нібито таємно спілкувалися з підозрюваним нардепом-утікачем Олександром Онищенком.

Ініціювала порушення кримінальної справи Спеціалізована антикорупційна прокуратура і передала відомості до Нацполіції, повідомляє прес-служба САП у Facebook.

Йдеться про спілкування підозрюваного народного депутата Олександра Онищенка через відеозв’язок із детективами НАБУ. Онищенко стверджував, що НАБУ ініціювало і вело з ним переговори про укладення угоди про визнання провини. За це Онищенко нібито мав надати свідчення щодо корупції серед українських високопосадовців.

У САП стверджують, що прокурори не знали про ці переговори Онищенка з детективами. Згідно закону, такі розмови можуть відбуватися лише за участі прокурора.

«На проведення вказаного спілкування прокурорами у кримінальному провадженні, у тому числі старшим групи – керівником САП Назаром Холодницьким, доручення чи вказівки детективам не надавались та, відповідно, повноваження щодо ініціювання укладення угоди не могли делегуватись в будь-якому прояві», — наголошують у САП.

Відтак в антикорупційній прокуратурі кажуть, що НАБУ приховало від прокурорів ці переговори з Онищенком. Більше того, за даними САП, з Онищенком взагалі неможливо укласти угоду про визнання провини через тяжкість обвинувачень.

«Враховуючи, що в опублікованих відеозаписах переговорів ймовірно керівника Головного підрозділу детективів НАБУ та інших детективів з підозрюваним Онищенком О.Р. про конкретні умови укладення угоди … відомості про вказані події внесено до ЄРДР та розпочато кримінальне провадження», — йдеться у заяві САП.

Раніше прес-служба НАБУ заявила, що прокурори САП і безпосередньо їхній керівник Холодницький знали про перемовини між детективами НАБУ і Онищенком.

Раніше проект журналістських розслідувань «Слідство.Інфо»  опублікував листування в соцмеражах народного депутата Олександра Онищенка та найближчого оточення президента України Петра Порошенка.

Як повідомлялося, що депутат-утікач Олександр Онищенко був посередником між президентом Петром Порошенком та лідеркою «Батьківщини» Юлією Тимошенко. Через Онищенка домовлялися про розподіл сфер впливу, купівлю голосів у Раді, відкати з державних підприємств тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НАБУ: Депутат-втікач Онищенко поки не згодився передати оригінали «плівок»

Нагадаємо, 18 квітня депутат-утікач Олександр Онищенко, якого підозрюють у грошових махінаціях з реалізацією газу, оприлюднив частину запису розмови нібито з президентом Петром Порошенком. 

На записі начебто Порошенко обговорює з Онищенком домовленості з екс-міністром екології Миколою Злочевським щодо закриття кримінальних справ проти нього і бізнесу.

У прес-службі Адміністрації президента назвали «фейком» оприлюднений депутатом-утікачем Онищенком аудіозапис розмови з нібито президентом Порошенко. Представниця президента в Раді також назвала фейком оприлюднену Онищенком «розмову» з Порошенком.

Онищенко заявив про наявність записів із погрозами Порошенка ще 18 березня.

У НАБУ, коментуючи оприлюднені у ЗМІ так звані плівки Онищенка, повідомили, що готові вивчити оригінали цих записів.

Самого депутата Онищенка звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Газова справа» на 3 мільярди: Чи вдасться антикорупційним органам довести свою незалежність.

Пов`язані новини