Поліція та слідчі органи Великої Британії встановили ключових підозрюваних у замаху на вбивство Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

Поліція та слідчі органи Великої Британії встановили ключових підозрюваних у замаху на вбивство Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

Про це повідомило видання The Telegraph з посиланням на інформовані джерела.

За даними газети, підозрювані вже повернулися до Росії, інша інформація про них не розкривається. Розслідування може зайняти ще декілька місяців, але слідству вдалося зробити прорив, встановивши ключових підозрюваних.

Це сталося після пошуку за списками авіапасажирів як у Британії, так і за її межами. Крім того, поліція вивчила кадри відеоспостереження і номера машин, що потрапили на камери.

Видання зазначає, що поліція може зіткнутися з «дипломатичної стіною» у спробі допитати підозрюваних або ж порушити проти ниї справу. Будь-які вимоги Великої Британії надати доступ до них підвищать напруженість у відносинах з Росією.

Нагадаємо, видання The Times з посиланням на дані британської розвідки повідомило, що нервово-паралітичну речовину «Новичок», якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів, виготовили на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області. У Росії цю інформацію заперечують.

5 квітня Юлія Скрипаль зробила першу заяву після того, як вийшла з коми, після отруєння у Солсбері. Вона не прийняла допомоги від Росії.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Британії назвали причини, чому підозрюють РФ в отруєнні Скрипалів

Поділитись: