Лариса Кольченко, матір українського політв’язня Олександра Кольченка, утримуваного в РФ, закликала президента сприяти звільненню українських політв'язнів.

Лариса Кольченко, матір українського політв’язня Олександра Кольченка, утримуваного в РФ, закликала президента сприяти звільненню українських політв'язнів.

Про це Лариса Кольченко розповіла Громадському після зустрічі політв'язнів з президентом Петро Порошенком.

«Я б хотіла звернутися до президента, щоб він зробив все можливе для повернення наших дітей. Дуже боляче, що вони перебувають у застінках тюрем. Зробіть все від вас залежне», — наголосила мати Кольченка.

«Цієї зустрічі ми давно домагалися, 4 роки. Ми сподіваємося, що після цієї зустрічі з вимогами родичів щось зміниться, але поки ні про яку конкретику не йдеться», — додала вона.

За її словами, представники влади були підготовлені до зустрічі, вони добре ознайомлені з усіма справами політв'язнів.

Під час зустрічі родичі політв'язнів оголосили одну з вимог — створити Раду щодо звільнення заручників. Як відомо, президент Порошенко погодився на створення такого органу.

Лариса Кольченко повідомила, що що її син наразі перебуває у санчастині колонії, вона планує поїхати до нього у найближчий час. Водночас наразі зустріч, ймовірніше за все, доведеться відкласти.

Кольченко втратив 10 кілограмів ваги за час голодування і за час підготовчого періоду. «Зараз він знаходиться в санчастині, щоб його вивести з цього стану поступово», — сказала мати Кольченко.

«Я повинна була їхати на побачення, тривале побачення, на 3 доби, але в даний момент він у санчастині, побачення швидше за все перенесуть», — пояснила вона.

Удень 8 червня родичі українських політв’язнів Кремля, за словами Наталії Каплан, уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі родичі домагалися кілька років. 

За словами сестри Сенцова, уперше до президента приїхали родичі Олександра Кольченка, Павла Гриба, Євгена Панова, Станіслава Клиха, Валентина Виговського, Миколи Карпюка, Олексія Стогнія.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів 

Нагадаємо, так званий суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні 2018 року. Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

На початку червня матері Сенцова та Кольченка уперше зустрілися та звернулися до Порошенка з проханням звільнити їхніх синів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Розумію, що Сашко вже в Крим не повернеться» — інтерв'ю з матір'ю Кольченка

На початку червня матері Сенцова та Кольченка уперше зустрілися та звернулися до Порошенка з проханням звільнити їхніх синів.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Українець Павло Гриб незаконно утримується у СІЗО Краснодара. Його у 2017 році ФСБ викрала у Білорусі та передала в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом. 

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

У липні 2017 року так званий «суд» в анексованому Сімферополі засудив громадянина України Олексія Стогнія до 3 років і 6 місяців позбавлення волі у «справі українських диверсантів».

Поділитись: