УКРАЇНА

Політв’язень Куку припинив голодування через стан здоров’я — дружина

19 липня, 2018 16:51
УКРАЇНА/Політв’язень Куку припинив голодування через стан здоров’я — дружина
Зберегти
Вигляд
Фігурант ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїн Куку оголосив про припинення голодування через погіршення стану здоров’я на прохання дружини Мер’єм Куку, яка 18 червня змогла з ним побачитись.

Фігурант ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїн Куку оголосив про припинення голодування через погіршення стану здоров’я на прохання дружини Мер’єм Куку, яка 18 червня змогла з ним побачитись.

Про це Мер’єм Куку розповіла Громадському.

«Я вчора була з ним на побаченні. Побачила його в дуже поганому стані. Звісно, я просила його припинити голодування та переказала йому слова підтримки від громадськості та також їхні прохання припинити голодування. Він мені пообіцяв», — розповіла Мер’єм Куку.

За словами дружини, за час голодування з 26 червня Емір-Усеїн Куку схуд на 13 кілограмів.

«Але це неточна цифра, бо від нього приховували його вагу. Він дуже слабкий, стан на межі критичного. Я передала йому посилку з дитячим харчуванням», - додала Мер’єм.

За її словами, Емір-Усеїн Куку в Ростовському СІЗО читає «Нову газету» і Коран та переказує всім вітання і подяку за підтримку.

Голова ГСК по Ростовській області Леонід Петрашис підтвердив Громадському, що Куку припинив голодування 18 червня.

Раніше повідомлялося, що фігурант ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїн Куку оголосив про припинення голодування.

12 липня кримський політв’язень Емір-Усеїн Куку заявив, що голодуватиме, доки з російських тюрем та виправних колоній не звільнять 70 політв’язнів.

Емір-Усеїн Куку оголосив голодування у свій 42-й день народження — 26 червня. Уповноважена Верховної Ради з прав людини повідомила, що у кримського політв’язня Куку значно погіршилось здоров’я.

10 липня адвокат розповів, що йому відмовили в зустрічі з Куку, бо того вивезли з СІЗО у невідомому напрямку. У Росії заявили, що Куку возили на медобстеження.

11 липня адвокат політв'язня повідомив, що за час голодування Куку схуд на 9 кілограмів. За його словами, Куку перебуває в СІЗО-4 у Ростові-на-Дону в одиночній камері під постійним відеоспостереженням.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини