Після оприлюднення доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії у вибори президента США у 2016 році 50% американців вважають, що президент Дональд Трамп був у змові з РФ, щоб вплинути результати волевиявлення.

Як повідомляє Reuters з посиланням на опитування Ipsos, політику Трампа схвалюють 37% респондентів.

При цьому ще 15 квітня його діяльність позитивно оцінювали 40% опитаних. За даними агентства, в березні цей показник становив 43%. Кількість тих, хто схвалює діяльність президента, опустилася до найнижчого рівня з початку 2019 року.

Крім того, 58% опитаних погодилися, що Трамп намагався перешкодити розслідуванню щодо впливу РФ на його адміністрацію.

До того ж, 40% респондентів вважають, що Трампу слід оголосити імпічмент, але 42% не згодні з цим твердженням.

Нагадаємо:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них
  • пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Екс-главу президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампомперед його інавгурацією.

Поділитись: