У Вашингтоні російський газопровід «Північний потік-2» розцінюють як реальну загрозу для незалежності й безпеки Європи, відтак працюють над тим, щоб створити міжнародну коаліцію проти цього проєкту.

Про це розповів у інтерв'ю німецькому виданню Bild державний секретар США Майкл Помпео, передає його пресслужба.

Він наголосив, що завершення будівництва «Північного потоку-2» створює ризик для Європи стати залежною від російського газу, а також загрожує Україні. Відтак американська сторона сподівається, що РФ не зможу добудувати трубопровід.

«Ми працюємо над тим, щоби створити коаліцію, яка запобігатиме цьому. Ми сподіваємось, що німецький уряд матиме таке саме бачення — чи то через те, що сталося з паном Навальним, чи через реальні наслідки для безпеки», — наголосив Помпео.

Чи загрожує щось «Північному потоку-2»?

Про зупинку його будівництва знову активно почали говорити на Заході після отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Однак наразі відмова від проєкту виглядає малоймовірною, а ніяк конкретних дій щодо цього досі не було.

Детальніше про те, якою може бути реакція Заходу на отруєння Навального, читайте в матеріалі нашої Олени Куренкової:

«Новічок» для Північного потоку: чи варто чекати рішучих дій Заходу через отруєння Навального?

А що США?

Ще у липні США включили «Північний потік-2» до дії свого санкційного закону CAATSA («Протидія противникам Америки шляхом введення санкцій»).

Американська влада, з одного боку, не хоче, аби її союзники у Європі все більше залежали від поставок газу з Росії, а з іншого, не хочуть, аби Україна втрачала дохід від транзиту. Також американці можуть зайняти частку ринку в Європі завдяки поставкам скрапленого газу.

Що таке «Північний потік-2»

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З півночі Німеччини газ із трубопроводу має постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн.

Наразі «Північний потік-2» готовий приблизно на 93%. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів на рік.

Поділитись: