Понад 800 коштовностей і святинь Києво-Печерської Лаври знаходяться на території монастирського комплексу. Про це за результатами перевірки Міністерства культури Громадському повідомила заступниця міністра Тамара Мазур.

У коментарі Громадському Мазур зазначила, що після перевірки не виявили лише 14 предметів, проте 4 з них згодом повернули. Станом на 17 січня невідоме місце знаходження 10 цінностей. Вона зазначила, що це «не найцінніше», що було на території Лаври.

«З того, що ми передавали, основна частина і найбільш цінні на місці. Передавалася гробниця з мощами. Наша комісія перевірила — мощі є», — сказала Мазур на прес-конференції 17 січня.

Вона додала, що експерти не можуть точно вказати, кому належать мощі, адже не можна зробити експертизу ДНК.

Мазур зазначила, що УПЦ МП за час оренди Лаври звела на території заповідника декілька об'єктів, деякі з відхиленням від отиманих дозволів.

«Частину з них було побудовано на основі дозволів, які були видані в попередні роки, частину об'єктів побудовано із відхиленнями від цих дозволів. На сьогоднішній день, згідно з тією інформацією, яка у нас є, є розпочате кримінальне провадження», — розповіла Мазур.

Вона зазначила, що побудова об'єктів з ухиленням від отриманих дозволів поки що не може бути приводом для розірвання договору оренди.

«Безпосередньо зараз ні. Але питання не стоїть не тому що заперечуємо порушення, а тому, що, може, такого кроку від держави би очікували для того, щоб якось неправильно реагувати. Держава не робитиме цього», — сказала Мазур.

8 січня міністр культури Євген Нищук повідомив, що інвентаризація Києво-Печерської лаври виявила зникнення кількох цінних ікон, у зв'язку з цим відкрито кримінальне провадження.

15 січня Українська православна церква Московського патріархату ( УПЦ МП) заявила, що не планує виїжджати з Києво-Печерської лаври чи вивозити святині до Росії.

Нагадаємо, Рада зобов'язала УПЦ МП вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви.

У грудні 2018 року повідомлялось, що Мінкульт розпочав перевірку коштовностей і святинь Києво-Печерської лаври напередодні Об`єднавчого собору після звернень громадян. Під час інвентаризації Києво-Печерської лаври виявили зникнення кількох цінних ікон, у зв'язку з цим відкрито кримінальне провадження. 

Заступниця міністра культури України Тамара Мазур для Громадського зазначила, що такі звернення надходять не тільки від громадян, але і від громадських організацій, народних депутатів тощо.

Нагадаємо, 30 листопада Служба безпеки України провела обшуки в очільника храму — митрополита УПЦ МП Павла.

3 грудня співробітники поліції та Служби безпеки прийшли з обшуками у декілька єпархій Української православної церкви Московського патріархату на Житомирщині та в Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Батогом чи пряником: як Московський патріархат долучають до нової автокефальної церкви

Поділитись: