Пікові виплати за державним боргом України прогнозуються у 2019 році, проте вони не спричинять фінансової дестабілізації та настання дефолту.

Пікові виплати за державним боргом України прогнозуються у 2019 році, проте вони не спричинять фінансової дестабілізації та настання дефолту.

Про це заявив президент Петро Порошенко під час щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

«Хочу підкреслити: як не дочекались, коли прогнозували дефолт України у 2014-2015 роках, коли у нас було ледве 5 мільярдів доларів золотовалютних резервів, так і не дочекаються ніякої дестабілізації зараз», — заявив Порошенко.

На його думку, Україна є «історією успіху серед ринків країн, що розвиваються», а боргове навантаження, за яким наразі необхідно проводити виплати, було накопичене протягом 2007-2014 років.

Також Порошенко анонсував підписання меморандуму з ЄС про підписання траншу макрофінансової допомоги у розмірі 1 мільярд євро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

26 липня під час засідання Ради фінансової стабільності її члени наголосили на тому, що відсутність співпраці з МВФ є найбільшою загрозою фінансової стабільності України.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Зазначимо, що наразі уряд намагається залучити 5 транш програми макрофінансування МВФ у розмірі майже 2 мільярди доларів. Кошти необхідні для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Старт політичного сезону: майбутні вибори та кредит МВФ

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ. Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

Нагадаємо, що напередодні Міністерство фінансів України розмістило дисконтні облігації державного боргу України на загальну суму 725 мільйонів доларів. За розрахунками аналітиків, дохідність цих цінних паперів перевищує 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

28 серпня у Національному банку повідомили, що очікують на зарахування МВФ траншу у розмірі майже 2 мільярди доларів до кінця осені.

Поділитись: