Війна / Полонені

Пораненим українським морякам не дозволили виїхати на лікування в Україну або будь-яку іншу країну

Сергій Бадамшин
Війна/Полонені/Пораненим українським морякам не дозволили виїхати на лікування в Україну або будь-яку іншу країну
Зберегти
Вигляд
Слідство Федеральної служби безпеки Росії не дозволило виїхати трьом пораненим українським морякам з Москви на лікування в Україну або будь-яку іншу країну. Про це у Facebook повідомив адвокат пораненого моряка Василя Сороки, Сергій Бадамшин.

«Слідство ФСБ відмовило у задоволенні клопотання захисту поранених військовополонених Сороки, Артеменка і Ейдера у їхній видачі в Україну або ж до нейтральної країни для обстеження і лікування, або до цивільних медичних установ, оснащених відповідним обладнанням, у яких можливе надання належної медичної допомоги, такої, що відповідає її стандартам», — зазначив Бадамшин.

Водночас він зазначив, що на цей момент розглядають питання щодо обстеження моряків у цивільних лікарнях Москви.

Також Бадамшин вказав, що омбудсмен РФ Тетяна Москалькова сподівається, що «це питання вирішать позитивно».

У коментарі Громадському адвокат Сороки зазначив, що морякам необхідна кваліфікована медична допомога в цивільних лікарнях з високотехнічним обладнанням.

Він додав, що слідство всіляко уникає резолюції ПАРЄ, попри зобов'язання Росії її дотримуватися.

26 січня трьох поранених у Керченській протоці українських моряків перевели з медчастини московського СІЗО «Матроська тиша» до СІЗО «Лефортово».

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24-ом українським морякам.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Слава Україні»: як у Москві судили українських моряків

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли під варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

   
Пов`язані новини