Світ

Порошенко обговорив нову кредитну програму з очільницею МВФ

Адміністрація президента
Світ/Порошенко обговорив нову кредитну програму з очільницею МВФ
Зберегти
Вигляд
Президент Україна Петро Порошенко зустрівся з очільницею Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард під час візиту на Всесвітній економічний форум у Давосі. Зокрема, під час зустрічі обговорили виконання Україною вимог в межах програми stand-by.

«Було підкреслено, що дефіцит державного бюджету, інфляція, золотовалютні резерви відповідають параметрам, передбаченими документами співпраці з Міжнародним валютним фондом», — йдеться у повідомленні Адміністрації президента.

Також Порошенко повідомив про результати проведення податкової та митної реформи в Україні, а також проведення приватизації.

Водночас, Лагард повідомила, що очікує на виконання Україною всіх вимог МВФ протягом 2019 року.

Нагадаємо, що перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Також 18 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Пов`язані новини