УКРАЇНА

Порошенко обговорив зі спецпредставником США Волкером подальші кроки для деокупації Донбасу

2 вересня, 2018 00:55
УКРАЇНА/Порошенко обговорив зі спецпредставником США Волкером подальші кроки для деокупації Донбасу
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко зустрівся у Вашингтоні зі спецпредставником США з питань України Куртом Волкером та скоординував із ним подальші кроки для деокупації Донбасу.

Президент України Петро Порошенко зустрівся у Вашингтоні зі спецпредставником США з питань України Куртом Волкером та скоординував із ним подальші кроки для деокупації Донбасу.

Про це повідомляє прес-служба президента.

Зазначається, що Порошенко та Волкер обговорили безпекову ситуацію на Сході України, а також обмінялися думками щодо посилення обороноздатності української армії.

«Петро Порошенко подякував США за продовження санкційної політики проти РФ. Глава держави наголосив на важливості посилення тиску на Росію для негайного звільнення українських заручників», — йдеться у повідомленні.

Також Волкер та Порошенко обговорили питання співпраці України та США для недопущення втручання Росії в українські вибори.

Раніше Волкер заявив, що Вашингтон готовий збільшити поставки зброї Україні.

Нагадаємо, Порошенко полетів до США для участі в церемонії прощання з сенатором Джоном Маккейном, який помер 25 серпня. В Адміністрації президента розповіли, що це — приватна поїздка глави держави, тож він летить рейсовим літаком.

28 серпня представник України при ООН Володимир Єльченко розповів, що у переговорах спецпредставника США з питань України Курта Волкера та помічника президента РФ Владислава Суркова щодо миротворців на Донбасі немає єдності та прогресу.

21 серпня у МЗС Росії анонсували нову зустріч Волкера та радника глави РФ Суркова.

У квітні прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що у перемовинах між радником Путіна Сурковим і Волкером «взято паузу».

На даний час відбулося чотири зустрічі Владислава Суркова і Курта Волкера.

Востаннє Волкер та Сурков зустрілись наприкінці січня в Дубаї. Волкер обговорив із Сурковим питання повернення Росії до складу СЦКК, відновлення мобільного зв'язку на Донбасі тощо. Повідомлялось, що співрозмовники не дійшли єдиної позиції щодо закону про деокупацію.

Це була четверта зустріч Волкера та Суркова. Попередня, третя зустріч щодо врегулювання ситуації в Донбасі — відбулася в середині листопада минулого року в Белграді.

Тоді Сурков заявив, що Росія погодила три з 29 абзаців пропозиції США про розміщення миротворців на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сурков продовжить «займатися Донбасом»: що означає перепризначення помічника Путіна

Пов`язані новини