УКРАЇНА

Порошенко підписав закони про співробітництво з Нідерландами в розслідуванні справи МН17

21 липня, 2018 14:41
УКРАЇНА/Порошенко підписав закони про співробітництво з Нідерландами в розслідуванні справи МН17
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко підписав ухвалені раніше Верховною Радою закони про міжнародне правове співробітництво з Нідерландами в розслідуванні катастрофи рейсу МН17 на Донбасі в липні 2014 року.

Президент України Петро Порошенко підписав ухвалені раніше Верховною Радою закони про міжнародне правове співробітництво з Нідерландами в розслідуванні катастрофи рейсу МН17 на Донбасі в липні 2014 року.

Про це повідомляє 21 липня офіційний сайт президента.

«Ратифікація угоди та імплементація її положень у національне законодавство забезпечує співробітництво між компетентними органами обох держав, визначає порядок та особливості виконання окремих процесуальних дій у рамках угоди з метою здійснення ефективного кримінального переслідування і засудження осіб, причетних до збиття літака, у рамках судової системи Нідерландів», — йдеться у повідомленні.

Зокрема йдеться про особливості передання Україною Нідерландам кримінального провадження, виконання запиту компетентного органу Нідерландів про забезпечення участі особи як обвинуваченого у судовому провадженні на території Нідерландів у режимі відеоконференції, виконання запиту компетентного органу Нідерландів про допит свідка або експерта у режимі відео-конференції.

Угоду між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17, було підписано 7 липня 2017 року в Таллінні.

3 липня до Верховної Ради внесли проект Угоди про співпрацю з Нідерландами щодо збитого малазійського Боїнгу МН-17 та імплементуючий закон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що ми знаємо про розслідування катастрофи МН17 за 4 роки?

У Мін'юсті України заявили, що доказів у справі МН17 достатньо, щоб говорити про відповідальність влади РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми маємо знати правду», — мати загиблого в катастрофі МН-17

24 травня 2018 року офіційне слідство вперше підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство

25 травня 2018 року незалежні дослідники Bellingcat оприлюднили новий звіт щодо катастрофи  MH17

Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у збитті МН17. Також на дані розслідування відреагували НАТО та ЄС.

29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що не встиг ознайомитися зі змістом доповіді офіційного слідства, але може «сказати одразу», що Росія визнає висновки слідства тільки в тому випадку, якщо буде приймати «повноцінну участь в розслідуванні». А Міноборони РФ заявило, що ракети, якою збили МН17, немає на їхньому озброєнні.

13 червня 2018 року парламент Нідерландів повідомив, що вироки у справі авіакатастрофи MH17 зможуть виконати в Україні.

Пов`язані новини