Війна / Крим

Порошенко привіз до ООН звернення українців із закликом звільнити полонених моряків

Війна/Крим/Порошенко привіз до ООН звернення українців із закликом звільнити полонених моряків
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко привіз до Нью-Йорка тисячі звернень українців із закликом до ООН тиснути на Росію для звільнення полонених українських моряків.

Про це глава держави заявив під час виступу на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

«Сьогодні я привіз з собою звернення до генерального секретаря ООН із проханням тиснути на Москву для звільнення українських моряків. Його підписали тисячі українців. І я виступаю від імені їх усіх. Ми щиро розраховуємо на вашу підтримку», — сказав Порошенко.

Також він наголосив, що, згідно з нормами Женевської конвенції, захоплені моряки є військовополоненими.

Нагадаємо, за словами уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО Вадима Свириденка, за п'ять днів вдалося зібрати понад 24 тисячі підписів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли під варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

   
Пов`язані новини