ENRU

Порошенко просить Раду негайно розглянути законопроект про «Антикорупційний суд»

Президент України Петро Порошенко просить Раду негайно почати розгляд законопроекту «Про Антикорупційний суд».

Про це він написав у Facebook.

«Попереду — місяці відповідальних рішень. Але що просив би народних депутатів зробити негайно, так це у строгій відповідності з усіма регламентними процедурами розпочати розгляд внесеного мною законопроекту «Про Антикорупційний Суд», — заявив президент.

Він також заявив, що розраховує на підтримку парламентом його ініціативи про скасування електронного декларування для громадських активістів.

Посол Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що Україна повинна створити Антикорупційний суд до президентських виборів.

16 січня повідомлялося, що у Всесвітньому банку заявили про неприпустимість законопроекту про антикорупційний суд у нинішній редакції. Також Міжнародний валютний фонд назвав ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у наявній редакції «порушенням зобов’язань перед міжнародними партнерами».

Президент Петро Порошенко ж у Давосі дорікнув депутатам Ради через закон про антикорупційний суд. Водночас глава держави наголосив, що поданий ним законопроект про створення Антикорупційного суду доопрацюють разом з експертами Світового банку та МВФ.

Президентський законопроект про антикорупційний суд не відповідає міжнародним вимогам, а саме в процедурі добору антикорупційних суддів, юрисдикції суду, та загалом виписаний так, що за ними створити Антикорупційний суд або неможливо, або це займе невизначений проміжок часу.

Водночас президентський варіант законопроекту є основним і його не будуть поєднувати з депутатськими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд