УКРАЇНА

Порошенко просить Раду негайно розглянути законопроект про «Антикорупційний суд»

6 лютого, 2018 10:52
УКРАЇНА/Порошенко просить Раду негайно розглянути законопроект про «Антикорупційний суд»
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко просить Раду негайно почати розгляд законопроекту «Про Антикорупційний суд».

Президент України Петро Порошенко просить Раду негайно почати розгляд законопроекту «Про Антикорупційний суд».

Про це він написав у Facebook.

«Попереду — місяці відповідальних рішень. Але що просив би народних депутатів зробити негайно, так це у строгій відповідності з усіма регламентними процедурами розпочати розгляд внесеного мною законопроекту «Про Антикорупційний Суд», — заявив президент.

Він також заявив, що розраховує на підтримку парламентом його ініціативи про скасування електронного декларування для громадських активістів.

Посол Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що Україна повинна створити Антикорупційний суд до президентських виборів.

16 січня повідомлялося, що у Всесвітньому банку заявили про неприпустимість законопроекту про антикорупційний суд у нинішній редакції. Також Міжнародний валютний фонд назвав ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у наявній редакції «порушенням зобов’язань перед міжнародними партнерами».

Президент Петро Порошенко ж у Давосі дорікнув депутатам Ради через закон про антикорупційний суд. Водночас глава держави наголосив, що поданий ним законопроект про створення Антикорупційного суду доопрацюють разом з експертами Світового банку та МВФ.

Президентський законопроект про антикорупційний суд не відповідає міжнародним вимогам, а саме в процедурі добору антикорупційних суддів, юрисдикції суду, та загалом виписаний так, що за ними створити Антикорупційний суд або неможливо, або це займе невизначений проміжок часу.

Водночас президентський варіант законопроекту є основним і його не будуть поєднувати з депутатськими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд

Пов`язані новини