Україна та Вселенський патріархат підписали угоду про співпрацю
Президент України Петро Порошенко та Вселенський патріарх Варфоломій підписали угоду «Про співробітництво та взаємодію між Україною та Вселенським Константинопольським Патріархатом».
Угоду президент України підписав під час свого візиту до Стамбулу 3 листопада.
Як зазначили в адміністрації президента, угода стосується співпраці у створенні незалежної православної церкви в Україні.
Угода передбача те, що Вселенський патріарх надає томос, визнаючи незалежність української Церкви, і вручає його обраному на Соборі Предстоятелю, зазначають в Адміністрації президента.
Варфоломій вказав, що цей договір допоможе прискорити надання автокефалії православній Церкві в Україні. Водночас Порошенко вказав, що ця угода завершує процес надання Українській православній церкві томосу про автокефалію:
«Від імені українського народу дуже дякую Його Всесвятості і Синоду за дуже важливе і мудре рішення. Угода, яку ми підписали сьогодні, завершує процес, щоб надання Томосу відбулося за всіма канонами православної церкви».
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія. 15 жовнтясинод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем
Константинополь, у свою чергу, відмовився розривати відносини з РПЦ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
- Поділитися: