Президент України Петро Порошенко заявив, що завершить розробку закону про створення Вищого антикорупційного суду до 17 червня.

Президент України Петро Порошенко заявив, що завершить розробку закону про створення Вищого антикорупційного суду до 17 червня.

Про це він заявив на зустрічі зі студентами Української академії лідерства 11 червня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я завершу розробку цього законопроекту цього тижня», — заявив Порошенко.

Нагадаємо, що для створення антикорупційного суду, окрім ухвалення закону про Антикорупційний суд, необхідно ухвалити ще один нормативний документ, яким буде створено цю установу.

Також Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

Крім цього, на зустрічі з студентами президент підписав закон про створення антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

Процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки. Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7. Також це є умовою для отримання фінансової допомоги від МВФ. 

Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ. 

Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя, ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile