Виконання рішень судів першої інстанції щодо незаконності націоналізації ПриватБанку та його повернення колишнім власникам олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову неможливе з юридичної точки зору.

Про це повідомив колишній міністр фінансів України та член команди кандидата у президенти України Володимира Зеленського Олександр Данилюк, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Мені це питання задавали декілька місяців тому і я казав, що це неможливо. Але так багато експертів в Україні, у тому числі, на державних посадах, казали, що це можливо, а зараз всі визнали, що повернути ПриватБанк попереднім власникам юридично неможливо. І все керівництво держави зараз це підтвердило», — повідомив Данилюк під час брифінгу у штабі Зеленського 21 квітня.

Він додав, що ПриватБанк буде працювати стабільно незалежно від будь-яких рішень судів.

«ПриватБанк — це державний стабільний банк, і це головне. Клієнти не повинні хвилюватися, держава забезпечить повну фінансову стабільність», — додав Данилюк.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень.

Поділитись: