УКРАЇНА

Позов Саакашвілі проти Порошенка зняли з розгляду через звільнення судді

21 листопада, 2017 17:08
УКРАЇНА/Позов Саакашвілі проти Порошенка зняли з розгляду через звільнення судді
Зберегти
Вигляд
Позовна заява колишнього президента Грузії до президента України Петра Порошенка знята з розгляду Вищого адміністративного суду через звільнення судді.

Позовна заява колишнього президента Грузії до президента України Петра Порошенка знята з розгляду Вищого адміністративного суду через звільнення судді.

Про це повідомила прес-служба ВАСУ.

Позов мали розглядати 22 листопада, але суддя Тетяна Шипуліна, яка мала розглядати скаргу, була відрахована зі штату ВАСУ і 15 листопада зарахована до штату нового Верховного Суду. 

«Таким чином, суддя Т. Шипуліна не має повноважень розглядати адміністративні справи у Вищому адміністративному суді України. У зв’язку з цим справу за позовом Міхеіла Саакашвілі до Президента України щодо оскарження Указу про припинення громадянства України знято з розгляду. Позов буде повторно перерозподілено між суддями ВАСУ, які вповноважені здійснювати судочинство у Вищому адміністративному суді України», — заявили у суді.

ЧИТАЙТЕ: «Один на площі»: як зруйнувався «Карфаген» нової опозиції

3 листопада Вищий адмінсуд України відкрив провадження у справі про припинення громадянства Саакашвілі

Раніше Саакашвілі оскаржив у суді рішення Державної міграційної служби про відмову в наданні статусу біженця або у визнанні його особою, яка потребує додаткового захисту.

1 листопада Державна міграційна служба України вдруге відмовила Саакашвілі в наданні статусу біженця. Раніше Саакашвілі заявив, що в Генпрокуратурі готують документи для його екстрадиції в Грузію.

Наприкінці липня президент Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства. Формальним приводом для цього стало те, що Саакашвілі нібито приховав інформацію про кримінальне переслідування в Грузії.

10 вересня Саакашвілі перетнув українсько-польський кордон, коли натовп прихильників «заніс» його на українську сторону, прорвавши кордон правоохоронців. Суд визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі.

Пов`язані новини