Прокуратура порушила кримінально-процесуальний кодекс під час затримання народної депутатки Надії Савченко.

Прокуратура порушила кримінально-процесуальний кодекс під час затримання народної депутатки Надії Савченко.

Про це заявив в ефірі Громадського адвокат Савченко Віктор Чевгуз.

Апеляційний суд 29 березня не тільки залишив Савченко під вартою, але й змінив рішення слідчого судді в тій частині, що Савченко затримали законно. Але КПК визначає, що затримання має бути або на місці злочину, або одразу після нього, зазначив Чевгуз.

«Це КПК передбачає, стаття 208 і там більше нема ніяких альтернатив… Судді дуже хотіли вгодити генеральному прокурору, тому вони задовольнили клопотання прокуратури про арешт», — заявив адвокат.

Чевгуз також наголосив, що генеральний прокурор Юрій Луценко не мав право анонсувати відео, на якому людина схожа на Савченко із людиною, схожою на Володимира Рубана (екс-переговорник щодо полонених на Донбасі, затриманий 8 березня на лінії розмежування за перевезення зброї на підконтрольну Україні територію, — ред.) говорять з бійцями 8 полку спецназу про плани знищення президента, глави РНБО та підрив Верховної Ради.

Сторона захисту не мала доступу до цього відео, наголосив Чевгуз.

Більше того, адвокат Савченко вважає, що у цьому відео немає складу злочину, оскільки «за розмови не судять».

Водночас Чевгуз вбачає «провокацію злочину» у діях інших учасників відео.

Окрім того, сторона захисту наполягає, що чотири з шести статей, порушення яких закидають Савченко «написані під копірку».

«4 епізоди з шести під копірку написані. 109, 112, 258 — одні і ті самі дії. От якщо злодій вкрав стакан з водою — це кваліфікують як крадіжку, по 185-й статті. Але от слідчий прокурор хоче арештувати — він бере і кваліфікує ті самі дії як зґвалтування… Я утрирую, але так сталося у справі Савченко. Цього мало — він бере замах на президента, стаття 112, ніби він хотів тим стаканом вбити президента. Але цього мало, треба ще участь у терористичній організації, ніби він хотів відвезти цей стакан у Донецьк. Одні і ті ж сам дії, тобто крадіжка, а за чотирма статтями», — зазначив Чевгуз.

Нагадаємо, 29 березня Апеляційний суд Києва залишив Надію Савченко під вартою, таким чином не задовольнивши скаргу її адвокатів.

23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування. Станом на 29 березня, Савченко голодує вже шостий день. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом.

22 березня Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці

Раніше Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко

Нагадаємо, адвокат Сущенка Марк Фейгін заявив, що Кремль планує засудити журналіста Сущенка до 20 років в'язниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Утримуваного в Росії журналіста Сущенка звільнятимуть індивідуально

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile