Центр протидії корупції проаналізував п’ятьох кандидатів, які подалися на новий конкурс на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро

Центр протидії корупції проаналізував п’ятьох кандидатів, які подалися на новий конкурс на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро. У списку, згідно з аналізом ЦПК, правозахисник, два пенсіонери, адвокат з Ізраїлю та колишній прокурор США.

Про це повідомляється на сайті ЦПК, який дослідив опублікований перелік кандидатів та їхні документи на сайті парламентського Комітету з питань запобігання і протидії корупції.

Так, на конкурс подалися Валерій Небога, Юрій Ліхненко, Володимир Василенко, Вадим Меламед та Томас Файєрстоун.

Валерій Небога — пенсіонер. Він у 2015 році брав участь у конкурсі на посаду Директора НАБУ, пізніше подавався на різні посади від детектива до керівника управління. Як додає ЦПК, у 2017 році Небога подавався на посаду аудитора НАБУ від парламенту, але його заявка, на думку комітету, не відповідала кваліфікаційним умовам конкурсу, тому кандидатуру Небоги не ставили навіть на  голосування.

Юрій Ліхненко також є пенсіонером та водночас головою організації «АНТИМАФІЯ». Він як і Небога у 2015 році подавався на посаду Директора НАБУ, а пізніше — на керівника Одеського управління Антикорупційного бюро. Востаннє Ліхненко працював у правоохоронних органах понад 20 років тому.

«Має упереджене ставлення до роботи Антикорупційного бюро, про що  висловлювався під час обрання до  ради громадського контролю при НАБУ», — заявляє ЦПК.

Володимир Василенко — правозахисник, працював суддею в міжнародному суді ООН та представником України в Раді ООН із прав людини. Раніше його кандидатуру на аудитора НАБУ пропонував лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Вадим Меламед — адвокат, нотаріус, останні 25 років живе в Ізраїлі, де має власну юридичну компанію «Вадим Меламед адвокати і нотаріус».

У 2015 році він  брав учать у конкурсі на посаду Директора НАБУ. Як наголошує ЦПК, Меламед не відповідає вимогам до аудитора НАБУ, оскільки не має «значного досвіду роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях».

Цей кандидат  останні 25 років працював в Ізраїлі виключно як адвокат, займаючись в основному трудовим правом та юридичною допомогою емігрантам з України. Меламед також отримав єдину рекомендацію від громадської організації, директором якої є сам.

Томас Файєрстоун — американець, колишній прокурор США, партнер компанії «Бейкер та Маккензі». Має значний досвід в органах досудового розслідування та прокуратурі США: 6 років працював у відділі боротьби з організованою злочинністю Прокуратури США в Нью-Йорку, де спеціалізувався на справах російських олігархів та чиновників, пов’язаних із корупцією та відмиванням  коштів.

Файєрстоун також був головним прокурором у справі щодо екстрадиції російського ТОП-посадовця Павла Бородіна до Швейцарії за звинуваченнями у відмиванні та розкраданні коштів. Працював з Магнітським.

Нагадаємо, що у липні 2017 Рада знову не змогла призначити аудитора НАБУ. Напередодні Антикорупційний комітет рекомендував Раді 4 кандидатури на аудитора НАБУ

Повідомлялося, що БПП і «Народний фронт» намагалися призначити аудитора НАБУ без співбесідЦе є грубим порушенням процедури, заявили в Реанімаційному пакеті реформ. Обрати аудитора від Ради за процедурою також закликали депутати Європарламенту.

Зазначимо, що кандидатів на посаду аудитора НАБУ мають запропонувати Рада, Кабінет міністрів та президент. 

Поділитись: