Світ / Європа

Прем’єр Іспанії не зміг домовитись з прем’єркою Британії про угоду щодо Brexit

Педро Санчес
Світ/Європа/ Прем’єр Іспанії не зміг домовитись з прем’єркою Британії про угоду щодо Brexit
Зберегти
Вигляд
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес після розмови з прем’єр-міністерка Великої Британії Терезою Мей заявив, що вони не змогли досягти згоди щодо чорнового варіанту угоди про вихід Британії з ЄС. Іспанія непокоїться, що питання півострову Ґібралтар можуть вирішуватися без її участі.

«Після моєї розмови з Терезою Мей наші позиції все ще далекі одна від одної. Мій уряд завжди захищатиме інтереси Іспанії. Якщо нічого не зміниться — ми накладемо вето на Brexit», — написав Санчес у своєму Twitter.

Іспанія хоче, щоб чорновий варіант угоди про вихід Британії з Євроблоку містив параграф, відповідно з яким будь-які питання відносно Ґібралтару, який був частиною Іспанії і в 1713 за умовами Утрехтського миру перейшов під контроль Британії, вирішувались за участі Іспанії.

Як повідомляє CBC, міністр Іспанії з питань Євросоюзу Марко Аґвіріано заявив, що іспанський уряд занепокоєний тим, що Британія вирішувати різні питання з ЄС і потім застосовувати схвалені рішення до спірних територій без згоди Іспанії.

Раніше прем’єрка Британії Мей заявила, що після розмови з Санчесом впевнена, що на саміті ЄС 25 листопада, коли буде вирішуватися остаточна доля угоди щодо Brexit, «всі зможуть схвалити таку угоду, яка задовольнить всю Британську родину, в тому ж числі і Ґібралтар».

Нагадаємо, 20 листопада прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що Іспанія проголосує проти чорнової угоди про вихід Британії з Європейського Союзу, якщо туди не внесуть уточнення щодо півострова Ґібралтар, який є британською територією.

Ґібралтар — територія на півдні Піренейського півострова, якою керує територією губернатор, якого призначає королева Великої Британії. 10 вересня 1967 року на півострові пройшов референдум, на якому 99,6 % населення Ґібралтару проголосували за належність до Великої Британії; проти проголосували всього 44 особи. 29 травня 2016 року головний міністр Гібралтару, Фабіан Пікардо, оголосив, що Гібралтар готовий підняти питання про спільний суверенітет з Іспанією, у разі виходу Великої Британії з Євросоюзу.

Нагадаємо, 19 листопада посередник ЄС по Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали чорновий варіант угоди з Великою Британією про умови її виходу з євроблоку.

13 листопада представники Європейського союзу та Великої Британії узгодили перший чорновий варіант тексту угоди щодо виходу Британії з Євроблоку (Brexit).

Згодом кабінет міністрів Великої Британії погодив попередній текст угоди щодо виходу Британії з ЄС , що викликало обурення серед міністрів-консерваторів, які не схвалюють те, що Британія щонайменше буде платити європейські мита.

Міністр з питань Brexit Домінік Рааб і міністр з питань Північної Ірландії Шайлеш Вара пішли у відставку15 листопада — наступного дня після того, як британський Кабінет міністрів погодив попередній текст угоди щодо Brexit.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ефект доміно: чи стануть відставки міністрів у Великій Британії загрозою для Brexit?

Саміт ЄС щодо Brexit відбудеться 25 листопада. Очікується, що Єврокомісія завершить роботу над декларацією про подальші відносини ЄС та Британії до 20 листопада, а протягом наступних 48 годин 27 країн-членів ЄС зможуть ознайомитися з нею. Угоду повинні повністю затвердити до 22 листопада.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини