Світ

Президенти США, Канади та Мексики підписали нову тристоронню торгову угоду

Reuters
Світ/Президенти США, Канади та Мексики підписали нову тристоронню торгову угоду
Зберегти
Вигляд
Президенти Сполучених Штатів, Канади та Мексики на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині підписали тристоронню угоду про торгівлю. Цей торговий союз має замінити Північноамериканську угоду про вільну торгівлю (NAFTA), яку президент США Трамп звинувачував у втраті робочих місць і збитках.

Суперечки і уточнення щодо умов угоди продовжувались до самого моменту підписання, повідомляє Reuters. Нова угода називається просто — «Угода між Сполученими Штатами, Мексикою та Канадою» (USMCA).

Дональд Трамп обіцяв змінити умови NAFTA ще у ході своєї передвиборчої кампанії — на його думку, її умови стимулюють американські компанії розташовувати виробництво в Мексиці, а закритий і обмежений внутрішній ринок Канади шкодить фермерам США.

Президент Мексики Енріке Пенья Ньєто поставив свій підпис під документом в останній день на посаді — з 1 грудня главою держави буде Андрес Мануель Лопес.

Укладену угоду мають ще схвалити законодавці трьох країн, тільки після цього вона набуде чинності й замінить NAFTA.

Нагадаємо, 27 серпня Дональд Трамп повідомив, що США та Мексика уклали нову торговельну угоду.

В останній день переговорів Канада вирішила приєднатися до торговельної угоди зі США та Мексикою.

Про готовність укласти торговельну угоду зі США напередодні повідомив і прем’єр-міністр Канади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Також у ході торговельних переговорів представники ЄС закликали Трампа припинити погрожувати запровадженням 25% мит на європейські машини.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

/Лев Коротаєвський

Більше про:
# Мексика
# Канада
Пов`язані новини