УКРАЇНА

Президент Польщі опротестував фразу «українські націоналісти» у законі про Інститут нацпам'яті

15 лютого, 2018 22:44
УКРАЇНА/Президент Польщі опротестував фразу «українські націоналісти» у законі про Інститут нацпам'яті
Зберегти
Вигляд
Президент Польщі Анджей Дуда у висновку до закону про Інститут національної пам’яті (ІНП) опротестував кілька формулювань.

Президент Польщі Анджей Дуда у висновку до закону про Інститут національної пам’яті (ІНП) опротестував кілька формулювань.

Відповідний висновок він надіслав до Конституційного суду, повідомляє «Радіо Польща».

Інформація про подання президента до КС називається «Протидія фальшуванню польської історії; захист доброго імені Республіки Польща та польського народу».

У своєму висновку президент Дуда опротестував положення оновленого закону про ІНП, в яких використано звороти «українські націоналісти» та «Східна Малопольща».

Видання не уточнює, чи означає це, що формулювання будуть замінені більш жорсткими чи навпаки.

У тексті закону йдеться про «дії, вчинені українськими націоналістами у 1925-1950 роках, що полягають на використанні насильства, терору та інших форм порушення прав людини щодо окремих осіб і груп людей».

В законі також зазначено, що такими злочинами була участь українських націоналістів у знищенні євреїв і вчинені ними вбивства «громадян ІІ Республіки Польщі на Волині і у Східній Малопольщі».

Раніше повідомлялось, що Конституційний суд Польщі може врахувати побоювання українців у законі про Інститут нацпам’яті.

Викладач у Центрі Східної Європи та експерт з Інституту Wise-Europa Адам Бальцер зазначив у коментарі Громадському, що дехто з польських депутатів хотів вживати термін «бандерівські» замість «українські», щоб не ображати всіх українців.

Президент Польщі Анджей Дуда 6 лютого підписав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заяви про причетність поляків до Голокосту. Серед пакету проектів зокрема був і законопроект про заборону «бандерівської ідеології» в Польщі.

ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

Ухвалення цього закону викликало невдоволення в Україні. Також закон розкритикували у СШАІзраїлі та Франції

Українське МЗС зазначило, що «українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися», а Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радикальних змін у законі про Інститут нацпам’яті Україні чекати не слід — аналітики

Пов`язані новини