Заборона на в’їзд іноземних громадян до України, що була запроваджена на період з 27 серпня до 28 вересня, втратила чинність. Іноземці тепер можуть в’їжджати до України.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в коментарі «Укрінформу».

За його словами, Держприкордонслужба керується нормами, які встановлює уряд: з березня діяли різні обмеження на кордоні, пов'язані з недопущенням поширення коронавірусу на території України. Водночас із 27 серпня по 28 вересня фактично діяла заборона в'їзду іноземцям.

«Були чітко визначені категорії іноземних громадян, які могли потрапити на територію нашої країни. З опівночі сьогодні ця норма припинила діяти», — повідомив він.

Чому була заборона?

Уряд оголосив про заборону в'їзду в Україну іноземцям з 28 серпня по 28 вересня через пандемію коронавірусу. Заборона припала саме на початок масового паломництва в Умань хасидів зі всього світу на святкування юдейського Нового року — Рош га-Шана.

Попри заборону паломники намагалися потрапити в Україну через кордон із Білоруссю. Через це Україна закрила пункт пропуску «Нові Яриловичі» на Чернігівщині. 19 вересня українські прикордонники повідомили, що хасиди остаточно покинули кордон, де пробули майже тиждень.

Частині паломників вдалося потрапити в Умань. Для в'їзду в місто вони мали зробити обов'язковий тест на коронавірус. За даними Держпродспоживслужби в Черкаській області, COVID-19 виявили загалом у десяти хасидів в Умані.

Поділитись: