Прикордонники затримали бойовика, який охороняв уламки збитого МН17
Прикордонники затримали громадянина України, який брав безпосередню участь у діяльності незаконного збройного формування «Восток» та майже два місяці охороняв залишки збитого на Донбасі літака рейсу МН17.
Під час опитування затриманого правоохоронці з’ясували, що 41-річний українець вирішив добровільно піти на службу до бойовиків ще у липні 2014 року, після відбування покарання за зґвалтування в одній з колоній на окупованій території.
«Підтвердити злочинну діяльність затриманого бойовика допомогли дані із соцмереж, де він «засвітився» на фоні уламків збитого збройними формуваннями РФ пасажирського літака «Boeing 777» трагічного рейсу MH17 малазійських авіаліній. Він майже два місяці здійснював охорону залишків літака і речових доказів та підтвердив інформацію, що ракета, якою був збитий «Boeing», була випущена з району окупованого на той час населеного пункту Грабове Шахтарського району Донецької області», — повідомили у Держприкордонслужбі.
Також він виконував завдання бойовиків на блокпостах у Шахтарському районі Донецької області, де, зі слів затриманого, неодноразово був свідком злочинів та знущань над цивільними громадянами.
У листопаді 2014 року чоловік дезертирував та тривалий час переховувався в окупованому Єнакієвому.
«У лютому 2019 року вирішив налагодити «мирне» життя вже на контрольованій українським урядом частині Донеччини та з цією метою переїхав до Торецька»,— повідомили у ДПСУ.
Підрозділ Національної поліції у Донецькій області вніс дані до ЄРДР про виявлення ознак злочину, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України («Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань»).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що ми знаємо про розслідування катастрофи МН17 за 4 роки?
24 травня 2018 року, офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області. Водночас влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство
25 травня 2018 року незалежні дослідники Bellingcat оприлюднили новий звіт щодо катастрофи MH17.
Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у збитті МН17. Також на дані розслідування відреагували НАТО та ЄС.
17 вересня 2018 року Міноборони Росії заявило, що ракету, якою збили MH17, відправили в Україну ще в 1986 році і після цього до РФ її не повертали. Також РФ заявила, що відеодокази міжнародної слідчої групи про причетність РФ до збиття літака це підробка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми маємо знати правду», — мати загиблого в катастрофі МН-17
29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.
Президент РФ Володимир Путін заявив, що не встиг ознайомитися зі змістом доповіді офіційного слідства, але може «сказати одразу», що Росія визнає висновки слідства тільки в тому випадку, якщо буде приймати «повноцінну участь в розслідуванні». А Міноборони РФ заявило, що ракети, якою збили МН17, немає на їхньому озброєнні.
13 червня 2018 року парламент Нідерландів повідомив, що вироки у справі авіакатастрофи MH17 зможуть виконати в Україні.
«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.
- Поділитися: