У Національній акціонерній компанії Нафтогаз заявляють, що наразі не постачають газ 22 теплопостачальникам, з яких 12 — великі, через їхню відмову погашати заборгованість за спожите блакитне паливо.

Зокрема, за даними компанії, проблеми з опаленням наразі присутні у 9 регіонах України. Головною причиною того, що населення не отримує тепло, на думку Нафтогазу, є те, що місцеві органи влади не погашають заборгованість за спожитий газ та розрахувались з компанією менш ніж на 90% використаного газу.

«Поки ці підприємства не виконають ці вимоги законодавства, Нафтогаз не може надавати їм номінації на газ на пільгових умовах, визначених Кабінетом міністрів», — йдеться у повідомленні газового монополіста.

Там також зазначають, що у більшості випадків мільярдні борги за газ виникла через недотримання графіку погашення боргів місцевими радами. Водночас, у випадку з Херсоном, Кривим Рогом та Сєвєродонецьком відповідальність за непогашену заборгованість несе держава, адже місцеві ТЕЦ знаходяться у її власності.

«Ситуація з ними може бути врегульована лише за участі Кабінету міністрів України», — додають у Нафтогазі.

Крім цього, у компанії зазначають, що більшість «проблемних» боржників змогли укласти договори з Нафтогазом та розв'язувати питання із заборгованістю.

«Ще до початку опалювального сезону ми неодноразово звертались до місцевих органів влади, Фонду держмайна, Кабінету міністрів України із закликом вжити всіх необхідних заходів для недопущення відключення опалення в період холодів. Більшість проблемних виробників знайшли вихід із ситуації й виконали вимоги законодавства», — зазначив перший заступник голови правління Нафтогазу Сергій Перелома.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 10 запитань про опалення: міста без тепла, бо постачальники заборгували Нафтогазу мільярди

Як повідомлялося, на Дніпропетровщині учні 38 шкіл залишаються на вимушених канікулах через відсутність опалення.

Нагадаємо, у херсонських школах зупинили навчання через відсутність опалення.

12 листопада у Кривому Розі містяни підпалили шини під офісом «Криворіжгаз» через відсутність опалення. Та вже наступного дня в місті запрацювали всі котельні. Через відсутність опалення поліція відкрила кримінальне провадженняНафтогаз звинуватив облгаз, який контролює український олігарх Дмитро Фірташ, у зриві опалювального сезону в Кривому Розі.

13 листопада місцева влада Шепетівки пообіцяла підключити до опалення всі житлові будинки міста.

Поділитись: