Журналістів Громадського врешті пустили на виборчу дільницю №511442 в Одесі.

Поліцію вперше викликали близько 11:30. Після цього журналістка дзвонила на 102 ще тричі, звернення реєстрували щоразу заново. Врешті поліція приїхала близько 13:30.

Коли приїхали правоохоронці, до журналістів вийшов голова комісії та виніс постанову про недопуск журналістів на дільницю. При цьому, документ ухвалили за відсутності журналістів на дільниці. У постанові не зазначалося прізвища та номера посвідчень працівників ЗМІ.

Разом із головою комісії вийшов чоловік, який представився журналістом, але видання не хотів називати. Пізніше з'ясувалося, що це Роман Бочкарьов з видання «Жизнь.Инфо».

«Ви робите проплачену провокацію проти президентської партії», — заявив він журналістам Громадського та поліцейським.

Врешті голова комісії після сперечань дозволив журналістам зайти знімати на дільниці.

Прескарта Романа Бочкарьова з видання «Жизнь.Инфо»
Фото:

Громадське

Після цього Бочкарьов почав звинувачувати кореспондентів Громадського у тому, що вони знущаються з членів комісії. Він запропонував журналістам самостійно про це запитати членів комісії. Коли кореспонденти почали спілкуватися із членами комісії, Бочкарьов заявив, що їх навмисне відволікають і затягують підрахунок голосів. Через це голова комісії намагався знову винести постанову про недопуск журналістів на дільницю, але остаточно рішення не ухвалили.

Нагадаємо, журналістів Громадського не пускали на виборчу дільницю в Одесі попри те, що всередині перебувають інші представники ЗМІ. Члени комісії казали що не можуть пускати нікого на дільницю, коли йде підрахунок голосів

Відповідно до ч. 3 ст. 34 закону «Про вибори народних депутатів України» представники ЗМІ (тобто не тільки журналісти, а й технічні фахівці або інші представники) мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення виборчої комісії на виборчій дільниці в день голосування, у приміщенні, де проводиться голосування, на засіданнях окружної чи дільничної виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні підсумків голосування.

Раніше кандидат у депутати від «Слуги народу» Олексій Леонов повідомляв, що на цій дільниці станом на 7 годину ранку блокували підрахунок голосів.

Сергій Ківалов проходив у парламент по 135 округу тричі. Наразі Леонов виграє у Ківалова із відривом у близько 10%.

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Явка за даними з усіх 199 округів склала 49,84% — це найменше в історії парламентських виборів в Україні.

За даними національного екзит-полу, у Раду проходять 5 партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа — за життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос». «Сила і честь» із 4,3% перебуває на межі 5-відсоткового бар'єра.

Крім того, ті партії, які мають понад 2% голосів, отримуватимуть державне фінансування.

Поділитись: