Прокуратура АР Крим, розглянувши звернення Комітету виборців України, відкрила кримінальне провадження за фактом проведення та організації незаконних виборів на анексованій території Криму.

Прокуратура Криму, розглянувши звернення Комітету виборців України, відкрила кримінальне провадження за фактом проведення та організації незаконних виборів на анексованій території півострова. 

Про це повідомляє Комітет виборців України.

Це стосується членів виборчих комісій, що беруть участь в організації виборів президента РФ 18 березня, 2018 року. У своєму зверненні Комітет також заявив про те, що організатори причетні до державної зради, що передбачає до 15 років ув'язнення. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приватних підприємців у Севастополі змушують звітувати про участь у «виборах».

«Провадження відкрите за ч 1. ст.111 (державна зрада), ч.1 ст.110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), с.1 ст.158 (Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів) Кримінального кодексу України», — ідеться у повідомленні.

В анексованому Криму сформували 27 територіальних виборчих комісій, 1164 дільничних виборчих комісій, в місті Севастополь 4 територіальні виборчі комісії та 181 дільничних виборчих комісій.

КВУ повідомляють про залучення понад 10 тисяч членів так званих виборчих комісій.

ДИВІТЬСЯ: Українці в Криму будуть учасниками злочинів, якщо голосуватимуть на виборах президента РФ — член Меджлісу.

Раніше повідомлялось, що у Криму дітей змушують малювати плакати до «виборів» президента Росії. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рафат Чубаров заявив, що мігрантів неслов’янської зовнішності видаватимуть за місцевих на «виборах» у Криму.

Україна у Раді Безпеки ООН закликала посилити міжнародні санкції проти Росії через ситуацію в анексованому Криму. Верховна Рада України закликала міжнародну спільноту не дозволити Росії провести вибори у Криму. У МЗС України попередили, що проти причетних до виборів президента РФ у Криму застосують санкції.

У Росії офіційно призначили вибори президента на день анексії Криму. 14 березня Путін прибув до анексованого Криму та відвідав будівельний майданчик так званого «Кримського моста», спорудження якого розпочалося в лютому 2016 року. 

Президент України Петро Порошенко вважає, що візит Путіна до анексованого Криму — це провокація.

У російських виборах мають намір взяти участь чинний президент РФ Володимир Путін, кандидат від КПРФ Павло Грудінін, лідер ЛДПР Володимир Жириновський, засновник «Яблука» Григорій Явлінський та журналістка Ксенія Собчак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залишатися українцем у Криму — спецрепортаж з окупованого півострова

 

Поділитись: