Заступник генпрокурора Євген Єнін підтвердив автентичність підозр екс-главі Адміністрації президента Борису Ложкіну, заступнику глави АП Олексію Філатову та колишній голові Нацбанку Валерії Гонтаревій у так званій «справі Курченка». Вони мають з’явитися на допит в ГПУ сьогодні, 25 квітня.

Про це Єнін, який є старшим групи прокурорів у цій справі, повідомив журналістам під час прес-конференції.

«Щодо їхньої явки або не явки. На сьогоднішній день зазначені фігуранти мають з’явитися, кожному розписано час протягом цього дня. Наскільки мені відомо, адвокати одного з представників зранку з’являлись до Генеральної прокуратури», — сказав прокурор.

Єнін пояснив, що особисто він не згодний з достатністю доказів, але прокурори групи автономні і, якщо хтось з них думає, що доказів достатньо, він має право оголосити підозру.

«Але потрібно чітко дотримуватись Кримінально-процесуального кодексу. Справедливості не можна досягнути незаконними методами. Я про штучні докази або їхню відсутність, а також про порушення прокурорами норм КПК, інакше це шлях до виправдувальних вироків, а також мільйонних компенсацій фігурантам кримінальних проваджень», — резюмував він.

Нагадаємо, Євген Єнін подав у відставку з посади заступника генпрокурора.

Підозри Ложкіну, Філатову і Гонатервій ГПУ оприлюднила 22 квітня. Так, Гонтареву підозрюють у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем і сприянні учасникам злочинних організацій, а Ложкіна і Філатова — у відмиванні грошей і також у сприянні учасникам злочинних організацій.

11 квітня прокурор Костянтин Кулик, якого відсторонили від розслідування справи олігарха Сергія Курченка, заявив, що президент Петро Порошенко покриває своє оточення, яке фігурує у справі, втручаючись у розслідування ГПУ. Порошенко заперечив це, заявивши, що Кулик отримав завдання від олігарха Ігоря Коломойського.

У межах розслідування справи проти олігарха-утікача Сергія Курченка з оточення екс-президента України Віктора Януковича, ГПУ повідомила про підозри 98 людям.

Агентство УНІАН з посиланням на Кулика повідомило, що серед цих 98 є люди оточення Порошенка. Зокрема екс-голова адміністрації президента Борис Ложкін, колишня голова НБУ Валерія Гонтарєва та заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов.

Водночас речник ГПУ Андрій Лисенко заявив, що Кулик не вручав підозри ані Гонтаревій, ані Філатову. Він намагався підготувати підозри, але це було незаконно.

Костянтин Кулик, нині заступник начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури і колишній прокурор сил АТО, є фігурантом розслідування НАБУ. У жовтні 2016 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури спільно з детективами НАБУ вручили обвинувальний акт Кулику щодо незаконного збагачення. Згодом НАБУ звинуватило Кулика у зловживанні службовим становищем для впливу на слідство та оприлюднило відео його допиту. 

Передувало розслідуванню дані журналістів «Слідства.Інфо», які знайшли у Кулика квартири та майно, що не співставні його доходам. Костянтина Кулика звільнили з прокурора сил АТО, але призначили в ГПУ. Крім того, під час слідства президент нагородив його орденом «За заслуги».

Поділитись: