Тисячі мітингувальників у Гонконзі звернулися 8 вересня до президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа, щоб той «урятував» місто.

Про це повідомляє Reuters.

Демонстранти несли американські прапори та плакати із демократичними гаслами.

«Боріться за свободу, підтримуйте Гонконг», «Опирайтеся Пекіну, звільніть Гонконг», — вигукували протестувальники. Поліція в акцію не втручалася.

«Коли США в цей момент загрузли у торговій війні з Китаєм, це хороша можливість для нас показати (Сполученим Штатам – ред.), як прокитайські угрупування також порушують права людей у Гонконгу та сприяють поліцейській жорстокості», — сказав учасник акції на ім'я Черрі, коли колона дійшла до консульства США.

Міністр оборони США Марк Еспер закликав Китай до стриманості в Гонконгу після того, як в ніч на 7 вересня поліція розігнала учасників акції із блокування аеропорту в районі Монкок.

Як повідомлялося, в Гонконзі 7 вересня почалися нові протести у відповідь на заходи безпеки поліції в аеропорту, який протестувальники намагалися заблокувати. 

4 вересня лідерка Гонконгу Керрі Лем оголосила про можливість скасування поправок до законопроєкту про екстрадицію, який би дозволив екстрадувати підозрюваних до материкового Китаю. Саме ця ініціатива в червні спричинила масові протести в місті.


Автор: Ігор Бігун

Поділитись: