Учасники антиурядових протестів у Гонконзі почали атакувати «розумні» ліхтарні стовпи зі встановленими системами із камер і датчиків. Демонстранти побоюються, що влада використовуватиме цю технологію для переслідування активістів.

24 серпня організатори антиурядових протестів анонсували мирний марш у промисловому районі Квун-Тонг (або Куньтхон) проти нових технологій для стеження. Уряд Гонконгу стверджував, що встановлені там системи потрібні тільки для збору даних про затори, погоду і якість повітря. Всього планується встановити близько 400 таких стовпів, 50 із них вже працюють.

Поступово мирна акція переросла у зіткнення з правоохоронцям. За даними AFP, протестувальники були озброєні битами і бамбуковими палицями, а поліція вперше за 10 днів застосувала сльозогінний газ.

У підсумку учасники акції почали знищувати вже встановлені стовпи. Так, у соцмережах розійшлися кадри, як демонстранти за допомогою мотузок перекидають «розумний» стовп на землю. Після цього учасники акцій залили камеру невідомою рідиною, аби вивести її з ладу.

9 червня 2019 року відбулася найбільша демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи». Ця угода гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему.

«Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси у регіоні

Підставою для протестів стали зміни законодавства про екстрадицію на материковий Китай.

Під час багатотисячних протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай. За даними адміністрації лікарні Гонконгу, станом на вечір 12 червня 72 людини шпиталізували.

15 червня влада Гонконгу відклала законопроект про екстрадицію до Китаю. Закон відклали на «невизначений термін».

Але демонстранти не покинули вулиць. За словами активістів, заяви Керрі Лам про відкладення розгляду законопроекту є недостатніми, і документ мають відкликати назавжди. Також протестувальники вважають, що лідерка території має піти у відставку через використання поліцією сили у сутичках, які відбулися у Гонконзі 12 червня.

Поділитись: