У Гонконзі затримали трьох активістів і лідерів протестів: Джошуа Вонга, Агнес Чоу та Енді Чана.

Про це повідомляє BBC.

Джошуа Вонг та Агнес Чоу представники політичної партії Demosisto. Також вони були лідерами студентів під час протестів у 2014 році.

У партії повідомили, що Джошуа «раптово заштовхнули в приватний автомобіль під час прогулянки до залізничного вокзалу».

Чоу затримали вдома. Разом із Вонгом вони перебували у штабі поліції у Ван Чай. 30 серпня їх відпустили під заставу.

Обох активістів затримали за підозрою у підбурюванні інших до участі у несанкціонованих протестах та свідомій участі в мітингах.

Енді Чана, засновника Гонконзької національної партії, затримали 29 серпня в аеропорту Гонконгу під час спроби полетіти до Японії. Його підозрюють у заворушеннях і нападі на поліцейського.

Раніше на протестах у Гонконзі затримали 36 людей: наймолодшому — 12 років. А 25 серня поліція вперше застосувала зброю та водомети проти мітингувальників.

Протести у Гонконзі тривають уже третій місяць. Вони почалися як реакція на законопроєкт про екстрадицію, що дозволив би екстрадувати підозрюваних до материкового Китаю. Але згодом, коли законопроєкт відклали на невизначений термін, люди продовжили виходити на вулиці з вимогами демократичних реформ. 

Так, зокрема 22 липня після чергової акції протесту в Гонконгу озброєні палицями чоловіки в білих футболках напали на людей на станції метро Yuen Long. Унаслідок нападу постраждали 45 людей.

Нагадаємо:

  • 9 червня 2019 року відбулася найбільша демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи». Ця угода гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему.
  • «Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси у регіоні
  • Підставою для протестів стали зміни законодавства про екстрадицію на материковий Китай.
  • Під час багатотисячних протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій.
  • 15 червня влада Гонконгу відклала законопроект про екстрадицію до Китаю. Закон відклали на «невизначений термін».
  • Але демонстранти не покинули вулиць. За словами активістів, заяви Керрі Лам про відкладення розгляду законопроекту є недостатніми, і документ мають відкликати назавжди.
Поділитись: