Президент Росії Володимир Путін на річній прес-конференції прокоментував напад на українські кораблі в Керченській протоці 25 листопада.

Він назвав напад «провокацією» з боку України та зазначив, що Україні вона потрібна була для виборів.

«Провокація — це завжди погано, вона розрахована на загострення ситуації. Для чого потрібен нашим українським партнерам такий розвиток подій? Зрозуміло, там вибори. Їм треба загострювати, щоб піднімати рейтинг одного з претендентів на пост президента, я маю на увазі діючого президента. Але це погано – це на шкоду інтеренів держави. Але можна спокійно, без провокацій рухатися, як і було до сих пір», — сказав Путін.

На запитання журналіста, чи вдалася ця провокація, президент Росії припустив, що так, зазначивши, що вона вдалася для президента України Петра Порошенка. Путін також перерахував потенційних кандидатів у президенти на українських виборах 2019 року:

«Вдалася вона чи ні? З точку зору підвищення рейтингу? Ну може бути, бо рейтинг у Петра Олексійовича підріс трохи. Він тепер з п’ятої позиції перемістився десь на 2-3. Юлія Володимирівна, у неї на 20 більше, Зеленський, там, Бойко — у них в районі 12 %. Він свою задачу виконав за рахунок інтересів країни, я вважаю. Це поганий спосіб підняття рейтингу».

Нагадаємо, 25 листопада при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Матеріал доповнюється
Поділитись: