Президент Росії Володимир Путін запровадив спрощений порядок отримання громадянства РФ для додаткових категорій громадян України.

Він підписав відповідний указ.

Згідно з указом, право на спрощене отримання громадянства отримали українці, які народилися і постійно проживали на території Криму і виїхали за межі півострова до 18 березня 2014 року, а також їхні діти, подружжя і батьки. Також на спрощену процедуру можуть розраховувати іноземні громадяни та особи без громадянства, які самі або найближчі родичі яких були піддані депортації з території Кримської АРСР.

Крім того громадянство за спрощеною процедурою зможуть отримати громадяни України, які мають дозвіл на тимчасове проживання в Росії, вид на проживання в Росії, посвідчення біженця або свідоцтво про надання тимчасового притулку в Росії.

В указі також йдеться про спрощений порядок отримання громадянства РФ для громадян Афганістану, Іраку, Ємену, Сирії, які народилися на території РРФСР або мали громадянство СРСР.

Нагадаємо:

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • На заклик України Радбез ООН 25 квітня зібралось на екстрене засідання через видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу, але там не ухвалили жодного рішення.
  • Переможець на виборах президента України Володимир Зеленський заявив, що Росії не варто даремно витрачати часна спроби спокусити громадян України паспортами РФ.
  • 28 квітня президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ думає над наданням російського громадянства за спрощеною процедурою всім українцям, а не лише жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей.
  • 29 квітня в Новошахтинську в Ростовській області відкрився центр видачі російських паспортів жителям окремих районів Луганської області.
Поділитись: