Президент Росії Володимир Путін указом про спрощену процедуру видачі паспортів для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей хотів перевірити новообраного президента України Володимира Зеленського «на міцність».

Таку думку в інтерв'ю BBC висловив спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

Журналіст запитав у Волкера, як він ставиться до версії, за якою причиною спрощеної паспортизації окупованого Донбасу є можливість «забрати противників України» у Росію, а Донбас — реінтегрувати.

На що той зазначив, що не вважає це мотивом Путіна.

«Найімовірніше, було бажання спробувати перевірити на міцність президента Зеленського», — сказав спецпредставник США.

Та додав, що не проти версії, озвученої журналістом, «адже врешті решт ми хочемо, щоб жителі Донбасу жили в безпеці».

Зазначимо, Зеленський, коментуючи спрощену паспортизацію Донбасу, заявив, що Росії не варто даремно витрачати час на спроби спокусити громадян України паспортами РФ.

Він також не виключив введення нових санкцій проти Росії за спрощену процедуру видачі паспортів для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо:

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • На заклик України Радбез ООН 25 квітня зібралось на екстрене засідання через видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу, але там не ухвалили жодного рішення.
  • Згодом Путін заявив, що РФ думає над наданням російського громадянства за спрощеною процедурою всім українцям, а не лише жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Поділитись: