Так званий банківський закон, який має не допустити повернення збанкрутілих та націоналізованих банків колишнім власникам, Рада може ухвалити вже протягом 11-15 травня.

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю «Бізнес Цензор».

«Ми зберемо скорочену таблицю і передамо її на розгляд ВР. Тобто, на наступному тижні теоретично цей закон вже може бути прийнятий в цілому», — повідомив Гетманцев.

За його словами, наразі у парламенті є достатня кількість голосів для того, аби ухвалити закон у другому читанні.

«Якщо ми подивимось на результати голосування закону в першому читанні, то можемо зрозуміти, хто буде готовий підтримати законопроєкт в другому читанні», — додав він.

27 червня профільний комітет Верховної Ради рекомендував ухвалити банківський закон у другому читанні.

Нагадаємо, що загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — понад 16 тисячТут розповідаємо, хто подав найбільше.

Для того, аби не розглядати банківський закон протягом багатьох місяців, депутати внесли зміни до регламенту Ради, які дозволяють уникати розгляду всіх понад 16 тисяч правок.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Поділитись: