Рада перейменувала місто Володимир-Волинський, повернувши йому історичну назву
Народні депутати на своєму засіданні підтримали перейменування міста Володимир—Волинський Волинської області. Населеному пункту повернули історичну назву — Володимир.
За перейменування проголосували 348 депутатів.
Ініціативу перейменування восени цього року висунула міськрада. Так, 1 жовтня більшість місцевих депутатів проголосували за, надіславши рішення до Верховної Ради на затвердження.
Місцева влада пояснила, що так місту повертають історичну назву Володимир, яку воно мало до 1911 року. Частину «Волинський», яку почали використовувати за часів Російської імперії, вирішили відкинути, щоб не плутати з іншим містом у Росії.
Історія назви міста
Володимир-Волинський веде свою історію щонайменше з кінця X сторіччя. Перша літописна згадка про місто Володимир датується 988 роком. Тоді київський князь Володимир Великий здійснив похід на землі волинян та бужан і захопив язичницьке місто під назвою Ладомир, назвавши його своїм іменем.
У царські часи Володимир отримав приставку «Волинський», щоб відрізняти його від російського Владимира.
Під час перебування міста у складі Польщі його називали Włodzimierz, а після приходу радянської влади повернулись до назви Володимир-Волинський.
Назву Володимир-Волинський затвердили указом президії Верховної Ради СРСР від 9 серпня 1944 року про уточнення найменування західноукраїнських міст.
Схоже перейменування українського Нью-Йорка
Депутати Верховної Ради 1 липня також підтримали перейменування селища міського типу Новгородське, що на Донеччині, на Нью-Йорк. З такою ініціативою виступили його жителі, бо хотіли повернути населеному пункту історичну назву.
Український інститут національної пам'яті підтримав таке рішення, а також зазначив, що у 1951 році перейменування селища на Новгородське «було продиктоване політико-ідеологічними міркуваннями комуністичної партії». До того часу селище було саме Нью-Йорком.
Селище заснували у 1892 році німці-меноніти. Проєкт про повернення йому історичної назви лежав у Верховній Раді з 2016 року, однак до його розгляду дійшли тільки зараз. Детальніше про перипетії цього перейменування читайте у нашому матеріалі.
Автор: Маркіян Климковецький
- Поділитися: