Верховна Рада остаточно підтримала зміни до закону «Про Вищий антикорупційний суд», які мають зменшити навантаження на суд.

У другому читанні за ці зміни проголосували 323 депутати.

Відтак до Вищого антикорупційного суду передаватимуть лише ті провадження, які раніше розслідувало Національне антикорупційне бюро. Водночас кримінальні провадження, які були розпочаті після запуску Антикорупційного суду, можуть передавати до нього незалежно від того, який орган проводив слідство.

Раніше було відомо, що новостворений суд мав прийняти щонайменше 3592 кримінальних проваджень, і лише 169 з них розслідувалися детективами НАБУ та відносяться до категорії справ високопосадової корупції.

Це створювало б надмірне навантаження на суддів. А ухвалені зміни мають розв’язати цю проблему та «забезпечити ефективний судовий розгляд кримінальних проваджень щодо корупційних злочинів високопосадовців у розумні строки», зазначено у пояснювальній записці.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що допоможе Вищому антикорупційному суду позбутися справ дрібних чиновників і працювати над притягненням до відповідальності топ-корупціонерів. Саме він і вніс у Раду закон про відповідні зміни.

Нагадаємо, Виший антикорупційний суд запрацював в Україні 5 вересня.

Як відомо, у травні головою суду обрали Олену Танасевич. Заступником голови Антикорупційного суду обрали суддю Євгена Крука.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.

Поділитись: