Верховна Рада під час засідання 13 травня розгляне так званий банківський законопроєкт, який унеможливить повернення збанкрутілих та націоналізованих банків колишнім власникам у другому читанні.

Про це повідомив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в інтерв’ю «Укрінформ».

«Об’єктивно я думаю, що це відбудеться у середу (13 травня — ред.), і це дасть можливість проголосувати законопроєкт», — повідомив він.

За його словами, головною перешкодою для розгляду законопроєкту став «поправочний спам» депутатів.

«Лише протягом останніх двох тижнів з’явилася можливість застосовувати так звану особливу процедуру, виникла потреба прийняти ще один закон, коли Верховна Рада зустрілася із — дозволю собі непарламентський вислів — «спамом», тисячами поправок, спрямованих не на те, щоб покращити закон, а щоб затягнути», — зазначив спікер.

8 травня відповідний законопроєкт розглянув профільний комітет Верховної Ради, затвердивши скорочену порівняльну таблицю, яка дозволить депутатам не розглядати всі понад 16 тисяч правок.

27 квітня профільний комітет Верховної Ради рекомендував ухвалити банківський закон у другому читанні.

Нагадаємо, що загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — понад 16 тисячТут розповідаємо, хто подав найбільше.

Для того, аби не розглядати банківський закон протягом багатьох місяців, депутати внесли зміни до регламенту Ради, які дозволяють уникати розгляду всіх понад 16 тисяч правок.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Поділитись: